מסלול ההימלטות של החשוד בדקירה: שעות לאחר שדקר גבר כבן 46 ברמת השרון, פצע אותו בינוני - ונמלט, המשטרה עדיין מנהלת מרדף אחר החשוד במעשה. בתיעוד של החשוד ממצלמות אבטחה נראה מסלול ההימלטות שלו מהזירה. שב"כ מסייע בחקירת האירוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מתחזקת ההערכה שהאירוע הוא על רקע פלילי בעקבות מידע שהתקבל במודיעין המשטרתי: החשוד מוכר למשטרה, עם עבר פלילי, ולפי אחת ההערכות הוא היה אמור להיות במעצר בית
במשטרה לא הכחישו: "לא מנהלים חקירה באמצעות תקשורת". גורם בכיר במשטרה סותר את טענת המשפחה שהחשוד אמר "אללה אכבר" ואמר שמשפט כזה לא נאמר.

בסרטון נראה החשוד בטי-שירט כהה כשהוא חולף סמוך לאתר בנייה בעיר. כעבור זמן קצר הוא נראה נמלט מהאזור במהירות. תמונתו של החשוד במעשה הופצה על מנת לבקש את עזרת הציבור באיתורו. למשטרה הגיעו עדויות לא מבוססות הרומזות על זהות הדוקר. עם זאת, בשלב זה כל כיווני החקירה נבדקים, ומתבצעים אחרי החשוד סריקות. בנוסף הוצבו מחסומים בניסיון לאתרו.

החשוד, כפי שצולם בזירת האירוע (צילום: משטרה, חדשות)
החשוד בדקירה | צילום: משטרה, חדשות

אמו של הפצוע, ישראלה שטייר, סיפרה מחוץ לחדר הטיפול הנמרץ על מצב בנה ועל מה שהיא יודעת שהתרחש. "הוא בדרך כלל רץ כל בוקר והוא בדיוק סיים את הריצה שלו להיום. הוא הרגיש דפיקה על השכם וחשב שזה חבר. אז הוא הסתובב וראה אדם ככל הנראה ערבי שהתחיל לצעוק עליו 'אללה אכבר'".

אז מספרת האם כי הוא דקר את בנה שלוש פעמים וברח. "מצבו יציב והוא בסדר גמור", עדכנה. "אני עדיין המומה וכואבת , אני עדיין מאוד מבולבלת ובשוק. מצפה שיתפסו את המחבל הזה".

זירת הדקירה (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
זירת הדקירה | צילום: דוברות מד"א, חדשותמצבו של הנדקר מוגדר בינוני אך יציב, והוא מטופל בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. "לבית החולים בילינסון הגיע פצוע מאירוע דקירה ברמת השרון", מסר ד"ר רם שגיא, סגן מנהל בית החולים, "הפצוע עבר הערכה בחדר הטראומה, כולל בדיקת דימות - ועלה להמשך טיפול ולהשגחה".

השב"כ מסייע בחקירה אבל המשטרה עדיין מובילה את החקירה – מה שמצביע על כך שכיוון החקירה שהמשטרה מתמקדת בו הוא פלילי, אם כי גם הכיוון הלאומני נבדק‎.

על פי דיווח שהגיע ממגן דוד אדום, הגבר נדקר בפלג גופו העליון ורחוב למרחב ברמת השרון. "כשהגענו למקום ראינו גבר בהכרה מלאה שוכב ברחוב כשהוא דוקר בפלג גופו העליון", סיפר גיא גוטלנסקי, חובש רפואת חירום. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים בשטח, שכלל עצירת דימומים וחבישות, ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב".