נהג המיניבוס שהתהפך אמש בתאונת הדרכים הקשה בכביש 443, בה נהרגו 4 בני אדם, נעצר אתמול (חמישי) על ידי המשטרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, סטייה מנתיב במהלך נסיעתו ונהיגה בקלות ראש. המשטרה תבקש מבית המשפט בפתח תקווה להאריך את מעצרו ב-6 ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנהג, תושב שכונת בית חנינה במזרח ירושלים, הסיע מיניבוס של הרשות לשיקום האסיר והעביר אסירים לטיול ביום העצמאות. המניבוס התנגש בגדר הבטיחות בכביש 443, סמוך למבוא מודיעים לכיוון צומת שילת, בדרכו חזרה לירושלים. 13 בני אדם נפגעו סך הכל בתאונה.

לאחר תחקיר ראשוני בזירה, במשטרה הגדירו את תאונת הדרכים כ"תאונה עצמית", ונבדקת השערה שהנהג בן ה-44 שעוכב אתמול לחקירה לפני שנעצר, נסע במהירות מופרזת.

המיניבוס שנפגע בתאונה שייך לרשות לשיקום האסיר, שהסיעה היום אסירים שנמצאים בשיקום בהוסטל של שלה לטיול, יום כיף בחוף הים בתל אביב. בדרכם חזרה להוסטל שבו הם משוכנים באזור גבעת זאב, איבד נהג המיניבוס שליטה על ההגה, התנגש במעקה ההפרדה והתהפך.

זירת התאונה, אתמול
התאונה בכביש 443, אתמול | צילום: דוברות מד"א, חדשות

כתוצאה מכך נהרגו 4 מנוסעי המיניבוס, אדם אחד נפצע באורח בינוני ו-8 באורח קל. מצבם של ההרוגים הוגדר בתחילה, על ידי פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה, כאנוש. לאחר זמן קצר של מתן טיפול רפואי, נאלצו צוותי ההצלה לקבוע את מותם בזירה. את הפצועים פינו לבתי החולים באזור: האדם שהוגדר במצב בינוני פונה לבית החולים תל השומר, 8 נוספים נפצעו קל - 2 פונו לבית החולים אסף הרופא ו-6 פצועים קל פונו לבית החולים שערי צדק.

נוסעי המיניבוס הם אסירים שמרצים את השליש האחרון של תקופת מאסרם בתנאי שיקום, תנאי פנימייה, בהוסטל שבו הם משוכנים. כוחות משטרה, כבאות והצלה רבים הגיעו לזירה וחילצו את הלכודים בתוך הרכב ההרוס לאחר התאונה. בוחני תנועה הגיעו לזירה והחלו לחקור את נסיבות התאונה, ולאחר בדיקה ראשונית עולה כי התאונה הינה תאונה עצמית.