נתניהו. השימוע ייערך באוקטובר (צילום: AP, חדשות)
נתניהו. הסתבכות נוספת | צילום: AP, חדשות

אתר ynet דיווח הבוקר (שלישי) כי המשטרה פתחה בבדיקת פרשת המניות של בנימין נתניהו. לפי הפרסום, חוקרי להב 433 גבו אתמול (שני), תחת מעטה סודיות, עדות מאדם שסיפק להם הקלטות הקשורות לבני משפחתו של נתן מיליקובסקי. ממידי שהגיע לידי החוקרים, עולה טענה - שכעת נבדקת - כי עסקת המניות בין נתניהו לבן דודו הייתה "בעייתית". עם זאת, במשטרה הכחישו את הדיווחים וגם במשרד המשפטים פרסמו הבהרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד פורסם באתר ynet לפי ההקלטות שהגיעו לידי החוקרים, מקורב למשפחת מיליקובסקי טען כי ראש הממשלה "כלל לא שילם 600 אלף דולרים" על המניות שרכש ב-2007 מחברת תוספי הפלדה NMDM, ובפועל מדובר בדרך להעברת כספים ללא דיווח. בעקבות העדות, צפויה המשטרה לזמן קרובים נוספים של מיליקובסקי למתן עדות, וייתכן כי גם הוא עצמו יזומן.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל אינה אחראית לפרסומים בלתי רשמיים המופיעים מטעם גורמים שונים ועל אחריותם. המשטרה אינה נוהגת להכחיש או לאשר עצם קיומן של חקירות. במקרה רגיש זה ובשל משמעויותיו הציבוריות בחרנו להודיע לציבור כי משטרת ישראל לא פתחה בבדיקה או חקירת הנושא. הגעת פלוני למסור עדות אינה מעידה בהכרח על פתיחה בבדיקה או חקירה".

דובר משרד המשפטים הצהיר: "במענה לפניות הרינו להבהיר - איננו מגיבים למהלכים לא פומביים של רשויות האכיפה, לרבות פעולות מודיעיניות או קבלת מידע מגורמים כאלה ואחרים. למען הסר ספק, טרם התקבלו החלטות כלשהן בפניות הקשורות לעניין המניות, וממילא לא נפתחה בדיקה או חקירה".

מראש הממשלה נמסר היום בתגובה: "ראש הממשלה שילם על המניות. ראש הממשלה היה משקיע פאסיבי בחברה. חלקו בה היה מזערי, והוא לא היה עמורב בעסקיה או בניהולה בשום דרך. כל הפעולות הקשורות לעניין דווחו כדין לרשויות המתאימות". לאחר מכן פרסם הבהרה נוספת וכתב: "ראש הממשלה פעל לחלוטין לפי הדין והמשטרה עצמה כבר הכחישה שפתחה בבדיקה או בחקירה בנושא. כנראה שיש גורמים בתקשורת שעדיין לא הפנימו את תוצאות הבחירות. נגמרו הימים שבהם מעלים ידיעות שווא בתקשורת כדי להניע חקירות סרק נגד ראש הממשלה נתניהו".

לפני כחודש פירסם אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית כי בפרקליטות שוקלים בכובד ראש את האפשרות של פתיחת חקירה פלילית בנושא. במשרד המשפטים ידעו בעבר על מתנות יקרות ערך שקיבל נתניהו מבן דודו מיליקובסקי - אולם לא היה ידוע להם על העברת כספים בין השניים.

להב 433, ארכיון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות)
להב 433 (ארכיון) | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

פרשת המניות נחשפה עם דחיית בקשת נתניהו לקבלת מימון ממיליקובסקי להוצאותיו המשפטיות. ועדת ההיתרים ציינה כי ממידע שמסר נתניהו לוועדה ב-2009 כלה שהחזיק במניות תאגיד משותף בתחום תוספי הפלדה יחד עם מיליקובסקי. בעבר הכחיש נתניהו כל קשר לחברה וטען כי לא שוחח עם מיליקובסקי. את המניות שרכש, לכאורה, תמורת 600 אלף דולרים מכר בהמשך תמורת 4.3 מיליון דולרים.