הרישיונות שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
הרישיונות שנתפסו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

שני בני אדם ממזרח ירושלים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם נעצרו בחשד לזיוף רישיונות נהיגה בשווי עשרות אלפי שקלים. מעצרם הגיע בתום חקירה סמויה שהתבצעה בחודשים האחרונים ובמהלכה נחשפה מסכת זיופים שיטתיים של רישיונות נהיגה במזרח העיר במחיר של בין 30 ל-40 אלף שקלים לרישיון. ארבעה נהגים שרכשו את הרישיונות בדרך זו נעצרו גם הם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החקירה החלה בעקבות דיווח שהגיע למשטרה במהלך החודשים האחרונים ושהעלה חשד כי מנהל משרד עורכי דין בבירה פעל יחד עם חשוד נוסף ויחד מכרו מאות רישיונות נהיגה לאזרחים שמעולם לא הוציאו רישיון נהיגה כדין ועלו על הכביש תוך סיכון משתמשי הדרך.

תושבי מזרח ירושלים שלא הוציאו רישיון נהיגה פנו לחשודים שזייפו והנפיקו עבורם רישיון נהיגה זר. עם הרישיון המזויף היה פונה אחד מהחשודים אל משרד הרישוי ודורש להמיר את הרישיון הזר לרישיון ישראלי.

רישיונות נהיגה ותעודות מזויפות במזרח ירושלים (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בעקבות כך הונפקו מעל 100 רישיונות נהיגה לנהגים שאינם מוכשרים ושעלו על הכביש, תוך שמסכנים את משתמשי הדרך, הנוסעים ברכבם ואת עצמם. בעבור הרישיון נדרש כל מבקש לשלם בין 30 ל-40 אלף שקלים ובסך הכל גרפו על פי החשד החשודים מעל ל- 4 מיליון שקלים.

במסגרת החקירה הצליחה המשטרה ליצור קשר באמצעות שוטר סמוי עם החשודים, ולאחר משא ומתן, דאגו החשודים להנפיק רישיון זר מזויף לשוטר ואתו הצליחו להנפיק רישיון ישראלי.
במהלך השבוע שעבר פשטה המשטרה על המשרד בו עבד אחד החשודים, במהלך החיפוש נתפסו רישיונות מזויפים, דרכונים ומסמכים מזויפים. החשודים, שמעצרם הוארך בכמה ימים, ייחקר בגין זיוף, מרמה ועוד.