אחרי הקטטה שפרצה בפארק ימית 2000 בחולון, אחד החשודים המרכזיים במעורבות במקרה נעצר על ידי כוחות יס"מ. הבוקר (רביעי) פורסם תיעוד מהמעצר בו נראה החשוד מתנגד ומתעמת עם השוטרים. החשוד נעצר ולמרות בקשות המשטרה להאריך את מעצרו בית המשפט שלח אותו למעצר בית שהסתיים היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד מהאירוע, שהופץ ברשתות החברתיות ומפורסם על ידינו לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים, נראה החשוד מתעמת עם השוטרים שניסו לעצור אותו ומנסה לתקוף את המאבטחים שניגשו אליו. עוד ביום הקטטה הובא החשוד בפני בית משפט השלום בתל אביב, שם המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו אך השופט החליט לשלוח אותו למעצר בית.

מעצר הבית הסתיים היום, ובמקביל המשטרה ממשיכה לחקור ובימים הקרובים נדע אם התגבשו מספיק ראיות על מנת להגיש נגדו כתב אישום.

ביום שבת האחרון פרצה הקטטה בין כמה צעירים לבין אנשי אבטחה באתר הבילוי. בעקבותיה, בשלב הראשון עוכב לחקירה חשוד אחד, והמשטרה פתחה בחקירה וצפויה לבצע מעצרים נוספים. באחד הסרטונים מהאירוע שהופץ ברשתות החברתיות נראה מאבטח שהוכה על ידי מספר בליינים, השמיט את האקדח שלו אך התעשת מיד.

גורם המעורה בפרטי החקירה סיפר לחדשות Online: "כמה צעירים דרשו להיכנס למתחם הספא של ימית 2000 מבלי לשלם, המאבטחים הסבירו כי הכניסה בתשלום נוסף. הצעירים סירבו לשלם, התעקשו להיכנס פנימה והפעילו אלימות בלתי מרוסנת כלפי המאבטחים שהיו שם".

הגורם הוסיף כי בארבעת הימים האחרונים המקום בתפוסה מלאה גם בגלל שבועות וגם בגלל עיד אל פיטר, כך שהצפיפות הייתה מקסימלית. המשטרה עצרה קטין ואספה את מצלמות האבטחה וחוקרים מנתחים את המידע מהמצלמות, בנוסף לסרטונים שהסתובבו ברשתות החברתיות. במשטרה מעריכים כי צפויים מעצרים נוספים.

כיסאות וחפצים נוספים הושלכו בתקרית, אך לא דווח על אנשים שנזקקו לטיפול רפואי. במקום התקהלו מבלים רבים וכוחות האבטחה והביטחון התקשו בתחילה להשתלט על המהומה האלימה שפרצה. מהתיעוד עולה כי האירוע היה יכול להתפתח באורח חמור הרבה יותר.

מהמשטרה נמסר כי "בפארק מים בחולון ארעה קטטה רבת משתתפים שכללה השלכת כסאות אחד לעבר השני. המתפרעים לא נשמעו להוראות המאבטחים במקום. שוטרים שהוזעקו למקום וטיפלו באירוע הבחינו במעורבים מתקוטטים ביניהם ועצרו חשוד אחד תושב ירושלים שהיה מבין משליכי הכיסאות. משטרת ישראל פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע".

שמשון חן, מנכ"ל ימית 2000, אמר בשיחה עם החדשות: "מספיק שאחד-שניים כאלה יעשו קטטה והיום כולם מסריטים ותוך דקה זה בכל הארץ, לא יכולנו למנוע את זה עד שלא התעמתנו איתם". חן הבטיח כי הפארק יפתח גם ביום למחרת - וכי רמת האבטחה באתר תהיה גבוהה.

"הם ניסו להיכנס לספא של ימית, לא התאפשר להם כי לא רכשו את האקסטרא", הסביר המנכ"ל. "הם ניסו בכוח להיכנס למקום שאסור להם, התרתחו על המאבטחים והתפתחה קטטה בינם לבין המאבטחים. שוטרים בשכר שהיו במקום התערבו ועצרו לפחות אחד מהם, עם תלונה של אחד המאבטחים נגדו". חן אמר כי מדובר בבני מיעוטים ותקף: "לצערי זה קורה בכל הארץ היום - בטבריה, בירושלים, בסחנה, בכל מקום הם הולכים קטטות. יומיים זה יותר מדי בשבילם".