שאול אלוביץ ונתניהו, תיק 4000 (צילום: חדשות)
נחקרו באזהרה, כבל ומוזס | צילום: חדשות

עדות דרמטית בתיק 4000: פרטים חדשים שמתגלים מחקירת תיק 4000 (פרשת בזק) מייחסים לבעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', אמירה שעלולה להעיד על מעורבותו בקבלת ההחלטות. העד שמסר את הפרטים סיפר בעדותו כי בסוף שנת 2014, לאחר התפטרותו של גדעון סער מתיק הפנים והחלפתו בגלעד ארדן, שעד אז שימש כשר התקשורת, נשאל אלוביץ' מי יכהן כעת בתפקיד שר התקשורת. בתגובה, כך על פי העדות, ענה אלוביץ': "אני שר התקשורת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרקליטו של אלוביץ, עו"ד ז'ק חן מסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. עוד הדלפה זדונית שנועדה להפעיל על מר אלוביץ' לחץ, תוך רמיסה נוספת של זכותו להליך הוגן".

אתמול נחקרו באזהרה מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס וחבר הכנסת איתן כבל נחקרו במסגרת חקירת המשטרה בתיק 2000. השלמות החקירה בתיק מגיעות, על פי הערכות, בעקבות עדותו של עד המדינה ניר חפץ, שסיפק שמות של מעורבים נוספים ואף סתר את עדותו הקודמת של כבל במשטרה.

מתקפה של כבל על גבאי (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
כבל (ארכיון) | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

כבל צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתום החקירה כי "עמדתי על גרסתי העקבית לפיה כל פעולותיי נעשו תוך הקפדה על החוק, ומתוך מחויבותי כשליח ציבור לקדם חוקים המשרתים את טובת הציבור ומחזקים את הדמוקרטיה הישראלית - כפי שעשיתי לאורך כל שנותיי בכנסת ישראל".

אתמול, עוד לפני החקירה התראיין כבל לתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל והכחיש שביצע כל פעולה לא חוקית במסגרת קידום חוק "ישראל היום". "אין לי שמץ למה מתקיימת החקירה נגדי, הכול היה במקצועיות וביושר", אמר בתגובה לזימונו למשרדי להב 433. "עשיתי הכול מהמקום הכי פרלמנטרי שאפשר לעשות".

חבר הכנסת מהמחנה הציוני תקף על רקע הצבתו כמעורב בתיק 2000: "אני מקווה שאין כאן יד נעלמה שמנסה ליצור איזון בתיק. אני יודע מה יש אצלי, ידיי נקיות". כבל הכחיש גם כי ניהל שיחות עם ניר חפץ, מי שהיה יועץ התקשורת של נתניהו. "לא זוכר שדיברתי אותי, בסופו של דבר צריך להוכיח שהייתה עסקה".

כבל הוא יוזם "חוק ישראל היום", שניסה למנוע חלוקת עיתונים בחינם בישראל. בשנה שעברה טען בריאיון בתוכנית "פגוש את העיתונות": "כשהגשתי את חוק 'ישראל היום', לא הכרתי את נוני מוזס. ידעתי לאורך כל הדרך שאני צריך לשמור את עצמי מכל משמר כיוון שאהיה חשוף למתקפות, אבל הוא דיבר איתי כמו שמו"ל "הארץ", עמוס שוקן, מדבר איתי על דברים שנוגעים לעיתון שלו".

תקופה ביטחונית רגישה? הסיבות לפירוק הממשלה (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

כבל הוסיף: "אני לא חלק מהסיפור המסריח הזה. עם נתניהו אין לי סיג ושיח". על הפגישות בין ראש הממשלה למו"ל ידיעות אחרונות הוא אמר: "משוחחים בסוג כזה של התנשאות שני אנשים שמתעבים זה את זה. אני מרגיש איום ונורא. הדברים מבחילים וגורמים לי לתחושה קשה מאוד". הוא התייחס לעדות שמסר במשטרה בנוגע לפרשה: "ביקשו לדעת האם נוני או ראש הממשלה ביקשו ממני להתחיל מהלך כזה או אחר. מהרגע שהחוק עבר בקריאה טרומית - לא ניהלתי עם אף אדם סיג ושיח בנושא".

במוקד החקירה בתיק 2000 נמצאות שיחות חשאיות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. מטרתן, לכאורה, להשיג הסדר שמצד אחד ירכך את הביקורת כלפי ראש הממשלה, ומצד שני יאפשר להגביל את תפוצתו של העיתון "ישראל היום" באמצעות חקיקה.