נתניהו. משבר בצוות ההגנה (צילום: הדס פרוש - פלאש 90, חדשות)
שרה נתניהו, ארכיון | צילום: הדס פרוש - פלאש 90, חדשות

הוויכוח הדרמטי בין רעיית ראש הממשלה לפרקליטיה: עורכי דינה של שרה נתניהו נפגשו אתמול (רביעי) עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בניסיון להגיע להסדר בתיק המעונות. אחרי הפגישה פורסם כי סניגוריה הציעו לפרקליטות שנתניהו תשיב למדינה חלק מעלות הארוחות שנטען כי קיבלה במרמה בתמורה לסגירת התיק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הערב דווח במהדורה המרכזית כי במהלך פגישה מקדימה לפגישה הזאת בפרקליטות פרץ ויכוח בין נתניהו לפרקליטיה. עורכי הדין העריכו כי הפרקליטות תסתפק בסכום של 200 אלף שקלים, אך אשת ראש הממשלה התפרצה והבהירה כי "אני מוכנה ללכת לכלא ולא לשלם את הסכום הזה".

פרקליטיה של נתניהו מסרו בתגובה: "אף מילה בדיווח אינה נכונה".

בשלב זה אף צד לא מעוניין לנהל באמת ובתמים את התיק: בפרקליטות מסתייגים מאישום שעלול להצטייר כזוטי דברים ובפרקליטות הבהירו לעד המרכזי מני נפתלי, חרף התנגדותו, שמעמדו הוא כעד מדינה בשל התנהלותו הבעייתית באירוע - ייתכן ששיתף עם שרה נתניהו פעולה, התחנף אליה או ביצע עבורה פעולות בעניין הארוחות.

"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מנדלבליט, ארכיון | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מנגד, הגברת נתניהו לא רוצה להיגרר לבית המשפט ולסיקור התקשורתי הנלווה למעשה ואינה מעוניינת בכתם הציבורי של "קומבינה" - הרווחת ארוחות על חשבון משלם המסים, וסביר להניח שזה מה שנדון בפגישה אתמול. הפרקליטות מצידה לא מוכנה להסתפק רק בכסף ותדרוש שנתניהו תודה לפחות בחלק מהעובדות המיוחסות לה.

לפי טיוטת כתב האישום שהוגשה נגדה, שרה נתניהו הזמינה ארוחות בהיקף של יותר מ-350 אלף שקלים ממסעדות ושפים למעון, תוך יצירת מצג שווא כי אין מבשלת במעון. לפני כחודש וחצי התפרסמה במהדורה המרכזית הערכה כי גם לאחר השלמות החקירה בתיק המעונות, לא חל שינוי בעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

בחודש מרס זומנו לעדות במשטרה אב הבית לשעבר מני נפתלי ושלומית ברנע פרגו, היועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה כהשלמה שנדרשה בעקבות השימועים שנעשו לפרקליטיה של הגברת נתניהו. כמו כן, נתפס מסמך נוסף שהיה נחוץ לתיק.