התינוקת יסמין וינטה ז
"השוטרים חשבו שזה מוות בעריסה" | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

חברתה של אם התינוקת יסמין וינטה ז"ל, שמתה לפני כשבועיים בפעוטון בפתח תקווה, תקפה הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה"ל את השוטרים שניהלו את החקירה בזירה וטענה כי למשטרה לא היו שום חשדות נגד הסייעת - שנעצרה אתמול בזכות תיעוד מהמצלמות. "הם לא בדקו את מצלמות האבטחה, חשבו שזה מוות בעריסה", אמרה בראיון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"למשטרה לא היו חשדות נגד הסייעת, הם חשבו שזה מוות בעריסה", תקפה החברה - ששימשה נציגתה של אם התינוקת מול המשטרה. "חשדנו שהם לא בדקו את המצלמות, והם אישרו לנו את זה". היא הוסיפה בראיון: "אמרתי לחוקר שאם זה היה הבן שלו, אז זה לא היה נראה ככה".

על המקרה הקשה סיפרה כי זה היה נראה מוזר שילדה נרדמה כך באמצע הגן, אך במשטרה עדיין חשבו שמדובר במוות בעריסה בלבד. היא טענה כי השוטר אמר לעורך דינם "למה אתה כל כך בטוח שמשהו פה לא תקין?", בתגובה להצעתו של פרקליטתם לבדוק את מצלמות האבטחה.

חברתה סיפרה על תחושותיה של אמה של יסמין וינטה ז"ל: "היא מרגישה יותר טוב מהימים הראשונים, אבל היא עדיין לא מעכלת. היא אם צעירה, בת 25 וזו הייתה הילדה הראשונה והיחידה שלה".

"מחצה למוות תינוקת וצפתה בנייד"‎

המשטרה פרסמה אתמול ממצאים חדשים מתוך חקירת מותה של הפעוטה יסמין וינטה ז"ל. לפי החשד, סייעת בפעוטון הטיחה את התינוקת על מזרן, נשכבה מעליה וצפתה בטלפון הסלולרי עד שהיא מתה. מעצרה של הסייעת, תושבת ארעית בת 23 מאוקראינה, הוארך עד יום ראשון והוגשה הצהרת תובע לפני כתב אישום על הריגה.

האירוע המזעזע אירע בגן "מאשה והדוב" בפתח תקווה ב-16 במאי. במהלך החקירה גבו השוטרים עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה ומהורי התינוקת המנוחה, אזרחי מולדובה, וכן הוצא צו חיפוש לגן. במהלך החיפוש התגלה מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי אליו הייתה מחוברת מצלמת אבטחה שצפתה על חדר המשחקים בפעוטון. הצוות סבר כי המצלמה אינה פעילה, אך בהמשך התברר כי המקרה הקשה תועד במלואו.

גן ילדים, משחקים, כיתה, ריק,
דורש פיקוח? גן ילדים | צילום: federicofoto, 123RF

החוקרים נדהמו ממה שראו בצפייה בתיעוד. בסרטון נראית הסייעת כשהיא אוחזת בתינוקת ביד אחת ונושאת אותה כשהיא תלויה באוויר. לפתע הסייעת השליכה אותה בעוצמה על מזרן שהונח על הריצפה ופניה נחבטו. התיעוד הראה כיצד הסייעת החשודה סוחבת פעוט נוסף, אותו השכיבה לישון לצד יסמין ז"ל, וזורקת שמיכה על שניהם באופן שכיסה את כל גופם. סמוך לשעה 14:00, נשכבה הסייעת על התינוקות עם פלג גופה העליון ונשענה על גופם, תוך שהיא צופה במסך הטלפון הסלולרי שהיה בידיה. כשיסמין החלה לזוז הסייעת הפכה אותה פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שלבסוף נחנקה למוות.

צוות הפעוטון, המנהלת בת 50 תושבת פתח תקווה, סייעת נוספת בת 33 תושבת ארעית מרוסיה, וכן הסייעת החשודה בהריגה נעצרו לחקירה במהלכה עומתו עם סרטון האבטחה. מצפייה בשאר הסרטונים שצולמו גילו החוקרים יותר מעשרה מקרים נוספים בהם נראתה הסייעת החשודה מפעילה כוח על התינוקות יחד עם הסייעת השנייה. עם גיבוש התשתית הראייתית נגד הסייעת היא הובאה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, במהלכו הוגשה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום. המשטרה הגישה בקשה למעצר החשוד עד תום ההליכים, אך לבסוף הוחלט להאריך את מעצרה בחמישה ימים. מנהלת הגן והסייעת השנייה שוחררו לביתם בתנאים מגבילים.