הילד שנמצא, אליאור אליהו (צילום: דוברות המשטרה‎)
הילד שנמצא, אליאור אליהו | צילום: דוברות המשטרה‎

הוארך עד ליום ראשון מעצרו של הגבר החשוד בחטיפת בנו השמונה. "מחומר הראיות עולה כי בטרם המעשה המיוחד לחשוד, היה דיון בעניין בין האב לאם הגרושה", נימק שופט בית משפט השלום בחיפה איחסן כנעאן. "הוסכם בדיון שהחשוד ייפגש עם הקטין פעמיים בשבוע בנוכחות אדם מסוים, ויתר ימי השבוע יהיה אצל אמו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יסוד העבירה הוא הוצאה ממשמורת", המשיך השופט. "עצם ההימלטות בעת שהבחין בשוטרים מחזקת את החשד, וכן העובדה שכיבה את הטלפונים שלו ושל הקטין כדי שאמצעים טכנולוגיים לא יאתרו אותם. היה חשש של נסיעה לאילת, ועל כן החשד לחטיפה".

עורך דינו של האב, עדי כרמלי, אמר לחדשות Online כי "בית המשפט קיבל חלק מהטיעונים שלנו, מדובר בתיק מנופח של המשטרה". עורך הדין ויסאם עראף, המייצג את האישה שנעצרה יחד עם האב בחשד לסיוע, טענה כי "היא לא ידעה כלל שמדובר בחטיפה, זו אישה נורמטיבית". עורכת הדין שרית גולן, המייצגת את בעלה של החשודה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה כי "אין לו כל מעורבות".

האב החשוד, היום (צילום: החדשות)
האב החשוד, היום | צילום: החדשות
אין תמונה
עו''ד עדי כרמלי

אתמול נמצא הילד, בתום חיפושים שנערכו כמעט שבוע מהיום שנעלם מבית אמו בגבעת אולגה. הוא אותר בתום מרדף משטרתי כשהוא עם אביו ברכב, ולאחר שהשוטרים הגיעו אליהם עצרו את האב. "הילד הוסתר כל התקופה הזאת בבית בחדרה", מסר גורם במשטרה והוסיף שנעצרו שני אנשים נוספים לחקירה. "הילד במצב טוב, נעשו פעולות לאתר אותו ובשעות האחרונות הייתה האינדיקציה לאיתור. הילד ייחקר על ידי חוקר ילדים".

אין תמונה
עו''ד שרית גולן
אין תמונה
עו''ד ויסאם עראף‎

עוד הוסיף הגורם כי כרגע לא מיוחס לאב ניסיון פגיעה בילד אך כי "האב לא רצה בשום שלב להחזיר את הבן, הוא נהג בצורה פרועה בעיר חדרה. היחידה המרכזית של מחוז חוף עצרה כעת בתום חקירה את אמיל אליהו, אביו של אליאור אליהו בן ה-8, שנעדר כאמור מיום חמישי", נמסר מהמשטרה.