הגננת החשודה באחד הדיונים (צילום: החדשות)
גן "הקטנטנים של יעל" נסגר לפעילות | צילום: החדשות

מנהלת גן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, יעל סבתו, הודיעה כי תסגור את הגן לפעילות, כך נודע היום (שני) לחדשות Online. המנהלת, שנחקרה באזהרה ושוחררה לביתה, אמרה כי אין לה כל קשר למה שלכאורה אירע וכי היא מסרה את הצילומים והחומרים לרשות המשטרה כדי לסייע לה להגיע לחקר האמת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הגננת מכחישה ולא ידעה מה קורה בגן. היא זו ששמה מצלמות כדי למנוע כל מיני מקרי אלימות, כדי להגביר את ביטחון הילדים ולבקר על המתרחש. היא באמת בדקה והעבירה את החומרים למשטרה", מסר עורך דינה של סבתו שרון נהרי. "המשטרה בודקת את הדברים והיא מבקשת להעמיד לדין את מי שצריך להעמיד לדין. היא לא מתחמקת - היא משתפת פעולה, ואנחנו סומכים על המשטרה שבימים הקרובים תגיע למסקנה שהבעלים של הגן, הגננת הראשית, לא קשורה לאירוע".

הגננת החשודה באחד הדיונים (צילום: החדשות)
הביעה חרטה, סיגל אלקיים וייס | צילום: החדשות


במקביל הוחלט כי הערב יפגינו עשרות הורי ילדי הגן מול ביתה של מנהלת הגן אשר בניהולה אירעה לטענתם מסכת התעללות ואלימות כלפי ילדים ותינוקות. אתמול אירגנה עיריית רמת גן שיחה להורי ילדי הגן עם פסיכולוגים ויועצים על מנת לסייע להם בהתמודדות שלהם מול הפרשה הקשה שנחשפה ביום שישי האחרון. הגננת, סיגל אלקיים וייס, החשודה בהתעללות, תובא מחר בפעם השלישית להערכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

אין תמונה
עו"ד שרון נהרי


מעצר הגננת התבצע בתום חקירה סמויה ולאחר שהחוקרים צפו בתיעוד של הגננת "מתנהגת באגרסיביות" כלפי אחד מהפעוטות במקום. לפי פרוטוקול הדיון הגננת הודתה במעשים והביעה חרטה על שאירע.

עורך דינה של החשודה, נס בן נתן, מסר בדיון בבית המשפט כי "מדובר בבחורה ללא עבר פלילי מכל סוג שהוא, מעולם לא נפתח נגדה תיק ואף אחד לא חולק על החשד הסביר נגדה". למרות שהפרקליט ביקש לשחררה ממעצר, בית המשפט סבר אחרת: "הגננת חשודה בהתעללות פיזית ונפשית בילדים, כמו גם תקיפה של קטין", אמר השופט אילן דפדי. "למרות שהביעה חרטה, שחרורה עלול לשבש את החקירה".

עוד נס בן נתן (צילום: חדשות)
עו"ד נס בן נתן | צילום: חדשות

החשדות נגד עובדת הגן מגיעים על רקע האסון בפעוטון בפתח תקווה, במהלכו נהרגה התינוקת יסמין וינטה ז"ל, ולאחר שכתב אישום הוגש נגד הסייעת בפעוטון בגין הריגתה לאחר שלא אפשרה לה לנשום מתחת לשמיכה, והתעלמה מפרפורי הגסיסה שלה.