3 תושבי קריית שמונה בשנות ה-20 לחייהם נעצרו הלילה (שני) במסגרת חקירת האירוע אתמול במכללת תל חי, במהלכו הוזמן פעיל "שוברים שתיקה" להרצות במכללת תל חי והותקף. "המשטרה תפעל באפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות ותפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה למיצוי הדין עם העבריינים העוברים על החוק", נמסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

השלושה חשודים בהפרת סדר, איומים וניסיון תקיפה ביציאה מהמכללה והם נעצרו למרות שלא הוגשה תלונה במשטרה. האירוע האלים התרחש כאמור אתמול, כשבהרצאה ספג הפעיל שהוזמן קריאות גנאי כמו "בוגד" ו"נאצי". עם זאת, האירוע הקשה יותר נרשם לאחר ההרצאה - מעין מארב של פעילי ימין קיצוני שתקפו מספר סטודנטיות שיצאו מההרצאה.

בתום אותה הרצאה, הונחו הסטודנטים להישאר בכיתות מכיוון שפעילי ימין קיצוני בודקים רכבים על מנת "למצוא שמאלנים" לטענתם. כמה סטודנטיות שיצאו מההרצאה ברכבן הצליחו לתעד את פעילי הימין תוקפים אותן. המתפרעים השליכו עליהן ביצים והתיעוד מראה שאותם פעילים גם קיללו ואיימו, התנהגו בצורה פראית. את כל האירוע תיעדו הסטודנטיות, כששוטרים שנראים ליד הפעילים אינם עושים דבר.

מארגון שוברים שתיקה נמסר כי "האירוע הזה מוכיח שההסתה של נתניהו, בנט ושקד תיגמר בסוף בדם - ומהדם הזה ידיהם לא יינקו". עוד הדגישו בארגון: "זו דוגמה לכך שההסתה נגד שוברים שתיקה והשמאל הופכת מילים לשנאה ואלימות בריונית. מעניין מתי היועמ"ש ופרקליט המדינה, שומרי הסף, ישברו שתיקה".