יד אחת על ההגה - ביד השנייה תינוק: בלש שנסע על אופנוע הופתע לגלות ברכב לידו נהגת שהחזיקה תינוק בחיקה. כשהבלש עצר את האם בצד הכביש, ראה שתינוק נוסף מוחזק בעריסה שגם לה אין עיגון מתאים לרכב. התקרית המדאיגה תועדה בשבוע שעבר בכביש 44 סמוך למשמר השבעה - ותוביל בקרוב לכתב אישום נגד האם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

האם אמרה להגנתה כי היא נאלצה לצאת לקנות אוכל מכיון שהילדים לא הפסיקו לבכות. במהלך בדיקת הרישיונות גילה שוטר כי האישה, תושבת מרכז הארץ, נוהגת ברישיון שתוקפו פג שנתיים קודם לכך וכי גם תוקפו של רישיון הרכב פג שנה קודם לכן. בתיעוד נראה השוטר מסביר לאם כי במידה ותתרחש תאונה הילדים שלה אינם מוגנים. המשטרה תגיש נגדה כתב אישום בגין נהיגה בקלות ראש. 

סנ"צ ערד זיתוני ממשטרת התנועה הסביר :"הדבר הזה הוא רשלנות של הורים שמסכנים את ילדיהם, וכל אירוע קטן אפילו תאונת דרכים של נזק בלבד, יכולה לגרום למוות של תינוק". התופעה של הורים המסיעים את ילדיהם ללא מתקני ריסון מתאימים היא תופעה אותה רגילים השוטרים לראות: בשנת 2017 נהרגו 10 פעוטות בתאונות דרכים , 49 תינוקות נפצעו פצעים קשים וחולקו 44 אלף דוחות.

השנה נרשם זינוק בנתונים אלו: 8 תינוקות נהרגו השנה, 55 נפצעו ו-56 אלף דוחות חולקו. "מה שמטריד את ההורה זה האם חלילה ירשם לו הדוח או לא. חשוב לנו שההורה יבין שהוא מסכן את בנו או בתו במקרים כאלה", ציין סנ"צ זיתוני.