בשל הצפיפות - האסירים יצאו מוקדם
אילוסטרציה | צילום: Sakhorn Saengtongsamarnsin, 123RF

בשירות בתי הסוהר נבדק חשד שקצין מודיעין הציב בכוונה סוהרת באגף אסירים ביטחוניים על מנת שהיא תוטרד מינית על ידי אסיר ביטחוני - כך פורסם הערב (חמישי) בערוץ 20. לפי החשד, הקצין "סרסר" בסוהרת ללא ידיעתה והיא חוותה הטרדה מינית מצד אסיר של הפת"ח. בעקבות הדיווח הוחלט בשב"ס למנות קצין בודק - וייתכן שתיפתח חקירה בנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי החשד, קצין המודיעין הציב את הסוהרת במכוון באגף בו שוהה האסיר הביטחוני - בין אם על מנת "להשיג שקט" באגף או כדי לקבל מידע. החשד הוא שההתנהלות חזרה על עצמה במספר מקרים וכמה סוהרות הוצבו בלי ידיעתן באגף שבו הוחזק האסיר הזה וגם הן הוטרדו.

בעקבות הדיווח הוחלט למנות קצין בודק שהחל היום את הבדיקה שלו - אולם אחרי כמה שעות גיבש ממצאים ראשוניים שעל פיהם הוא סבור שיש מקום לפתוח בחקירה פלילית של היחידה לחקירת סוהרים במשטרה. ביום ראשון יוחלט האם תיפתח חקירה פלילית.

האירוע שהוביל לחשיפת הפרשה התרחש בסוף שנת 2017: סוהרת התלוננה על הטרדה מינית ונפתחה חקירה נגד האסיר ונפתח לו תיק - הוא הועבר לכלא הדרים וכעת נבדק החשד שמדובר בקשר או בתכנון מראש בין קצין המודיעין, בכיר בדרגת רב כלאי, לבין האסיר הביטחוני. במסגרת אותו קשר, לכאורה, הקצין דאג לשיבוצן של הסוהרות כך שמצד האחד האסיר הביטחוני יוכל להטריד אותן מינית ובתמורה הקצין לכאורה קיבל מידע או "קנה שקט".

בפיקוד שירות בתי הסוהר מתייחסים לחשדות האלה בחומרה רבה. משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "בהמשך למינוי קצין בודק לבדיקת השלכות האירוע בבית הסוהר גלבוע, לאור ממצאים ראשוניים של הבדיקה, הורתה נציבת בתי הסוהר להעביר את הממצאים ליאח"ס על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית בנושא. כמו כן הורתה הנציבה מיידית להדק את הטיפול והתמיכה בסוהרות שיש חשש שנפגעו".