מצלמות שהוצבו בגן הילדים "הקטנטנים של יעל" תיעדו, הגננת נעצרה: המשטרה עצרה אתמול (חמישי) את סיגל אלקיים-וויס, בת 38 מרמת גן, בחשד להתעללות בפעוטות בגן. מעצרה התבצע בתום חקירה סמויה שהחלה החודש, ולאחר שהחוקרים צפו בתיעוד של הגננת "מתנהגת באגרסיביות" כלפי אחד מהפעוטות במקום. החקירה התנהלה בתחנת דן ובית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרה עד ליום א'. לפי פרוטוקול הדיון הגננת הודתה במעשים והביעה חרטה על מה שאירע.  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עורך דינה של החשודה, נס בן נתן, מסר בדיון בבית המשפט כי "מדובר בבחורה ללא עבר פלילי מכל סוג שהוא, מעולם לא נפתח נגדה תיק ואף אחד לא חולק על החשד הסביר נגדה". למרות שהפרקליט ביקש לשחררה ממעצר, בית המשפט סבר אחרת: "הגננת חשודה בהתעללות פיזית ונפשית בילדים, כמו גם תקיפה של קטין", אמר השופט אילן דפדי. "למרות שהביעה חרטה, שחרורה עלול לשבש את החקירה".

בהמשך אמר פרקליטה של הגננת: "החשודה נעצרה בחשד להתעללות בחסר ישע. היא הודתה במה שהציגו לה, הביעה חרטה, הביעה צער על הדברים, הסבירה מה קרה ואיך הדברים באו למצב הזה ולמעשה קידמה את החקירה באופן משמעותי. בית המשפט ציין שמבחינת מסוכנות אין צורך במעצרה וניתן לשחרר אותה אלא שיש מספר פעולות המחייבות את מעצרה מחשש לשיבוש. אנחנו מקווים וסמוכים ובטוחים שביום ראשון היא תשתחרר ותתחיל להתמודד עם המיוחס לה".

החשדות נגד עובדת הגן מגיעים ברקע האסון בפעוטון בפתח תקווה, במהלכו נהרגה התינוקת יסמין וינטה ז"ל. כתב אישום הוגש השבוע נגד הסייעת בפעוטון בגין הריגתה לאחר שלא אפשרה לה לנשום מתחת לשמיכה, והתעלמה מפרפורי הגסיסה שלה.

התינוקת יסמין וינטה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
יסמין וינטה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

האסון הוביל לשורת הפגנות ברחבי הארץ של הורים שדרשו להגביר את הפיקוח על הגנים הפרטיים ולהתקין בהם מצלמות אבטחה שיתעדו את מה שקורה במקום.

במקביל, שר העבודה והרווחה חיים כץ גיבש הצעת תזכיר חוק לאישור הממשלה שיקבע הסדר חוקי-כולל לרישוי מעונות יום לפעוטות בגילי 3-0 ויפקח על פעילותם. במסגרת החוק, מפקחי המשרד יצוידו בכלי אכיפה מנהליים שונים, כמו הטלת עיצומים כספיים ואף סגירת מעונות במקרים בהם מופרים תנאי הרישיון שניתנו להם.

הפגנות ההורים, השבוע (צילום: החדשות)
הפגנות ההורים, השבוע | צילום: החדשות

אם החוק יעבור הוא גם יסמיך את מנהל האגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד למתן רישיונות להפעלת מעונות יום לפעוטות, חידושם וביטולם. בנוסף, הממונה יהיה אחראי גם על פיקוח פעילות מעונות היום וכן ועל פעולותיהם של הגופים הבודקים.