שמואל בן-חמו, בן 78 ממודיעין, היה בדרכו לקנות חלב בסופר בבוקר יום שישי, כשנער בן 16 התנפל עליו ותקף אותו באכזריות. ללא שום סיבה נראית לעין הצעיר גרר את בן-חמו לפארק הסמוך, שם חנק אותו והיכה אותו באלימות קשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באותו זמן חלפה ברחוב אישה בת 63. הנער שהבחין בה הפסיק להלום בבן-חמו והחליט שהיא תהיה הקורבן הבא שלו. הוא מיהר לכיוון האישה ותפס אותה, אז גרר אותה בכוח לחדר המדרגות של בניין מגורים קרוב שם ניסה לאנוס אותה. באותו הזמן בן-חמו הזעיק את המשטרה שלמרבה המזל הגיעה בזמן כדי לעצור את הנער, נגדו הוגש כתב אישום. בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי, שחזר בן-חמו את רגעי האימה.

"אני לא מכיר אותו בכלל, זו הפעם הראשונה שאני רואה אותו", שחזר בן-חמו, שסיפר על ההתאוששות מהתקרית הקשה, שנמשכה כשמונה דקות. "הייתי בהלם, בהתחלה חשבתי שהוא מחבל. מהרגע שהוא תפס אותי וחנק אותי חיכיתי שהוא יהרוג אותי. גם הרגשתי דקירה בכתף ימין והרגשתי שמשהו נוזל. הוא לא אמר דבר, רק הסתובב עם פרצוף של רוצח אכזרי".

בן-חמו תיאר כיצד הנער הושיב אותו בכוח על ספסל, תוך כדי שהוא חונק אותו, עד שלפתע הבחין באישה עוברת ברחוב ונכנסת לבניין סמוך. "אז הוא עזב אותי ואמר 'אל תזוז'", המשיך בן-חמו. "איך שהוא נכנס התחלתי לשמוע צעקות. החלטתי לרוץ לראות מה קורה. ראיתי אותו מפשיט אותה וגורר אותה".

עוברת אורח שעברה במקום נתנה לבן-חמו את הטלפון שלה והוא הזעיק את המשטרה. "משטרת ישראל הגיעה מאוד מהר ועשתה את העבודה טוב", סיפר. "ארבעה שוטרים התנפלו עליו ובקושי הצליחו להשתלט עליו. גועל נפש. אפילו למחבל היה יותר רחמנות. לא היה אפשר להוציא ממנו שום מילה".