תושב לוד, בן 37, נעצר היום (רביעי) בחשד שהוא זה שהפעיל את הזיקוקים בזמן הצפירה אמש בעיר. מהמשטרה נמסר כי השוטרים איתרו חשוד במעורבות באירוע ועצרו אותו לחקירה. מעצרו של החשוד הוארך ביממה אך עורך דינו הודיע כי יערער על ההחלטה. המשטרה לא מייחסת לו חשש לפרובוקציה או ניסיון לפגוע ברגשות של יום הזיכרון אלא שימוש אסור בזיקוקים.  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בזמן שנשמעה צפירת הדומייה בת הדקה אמש לזכר הנופלים במערכות ישראל, בתחנת הרכבת בלוד הופעלו זיקוקים שנראו ונשמעו ברחבי העיר וסמוך לה. תושבים רבים הביעו זעם על המעשה, והמשטרה פתחה בבדיקת האירוע המקומם שהתרחש במקביל לפתיחת אירועי יום הזיכרון.

"ברגעים אלה כוחות משטרה כבר פושטים על הבית ותחנת הרכבת, ואני מבטיח לכם שהיד שהפעילה את הזיקוקים תקלל את היום הזה בו היא נולדה", אמר ראש העיר יאיר רביבו בהודעה לתושבים.

ראש העיר הוסיף: "זאת חציית קו שלא נוכל להשלים עמה. להם יש עפיפונים וזיקוקים, אבל לנו יש מדינה לתפארת, ומחר בערב אלו יהיו מטחי זיקוקים של כבוד, של גאווה. להם יש עליבות ולנו יש ניצחון. תחי מדינת ישראל".

אחד התושבים בבאר יעקב הסמוך ללוד סיפר כי הוא שמע קולות פיצוצים, ומאוחר יותר הבין כי מדובר בזיקוקים. "הרגיש לא נעים בכלל ההתגרות הזאת", סיפר. "זה לא לעניין וצריך לתפוס את האחראים ולהענישם".