יובל שם טוב (צילום: מתוך "אנשים", שידורי קשת, חדשות)
נחשד בתיווך, שם טוב | צילום: מתוך "אנשים", שידורי קשת, חדשות

פרסום ראשון: לאחר שנודע בעולם התחתון כי כוכב הילדים יובל שם-טוב הידוע בכינויו "יובל המבולבל" נוהג להיפגש בתדירות גבוהה עם סוחר סמים ומוציא כסף רב על רכישה של סמים, אחד מארגוני הפשע המובילים תכנן לשלוח נערת ליווי שתפתה אותו להגיע למצב אינטימי, לתעד אותו במעשה - ולסחוט אותו. התכנית לא יצאה לפועל משום שגורם בכיר בעולם הפשע יצא להגתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר בארגון פשע המהווה את אחד הספקים המרכזיים של קוקאין בתל אביב. לאותו ארגון נודע כי הכוכב נוהג להוציא הון על סמים והם הבינו שבגלל מעמדו הציבורי ניתן לסחוט ממנו כספים. הם גייסו נערת ליווי על מנת שתביא את שם-טוב למצב אינטימי ותתעד אותו. לאחר מכן, רצה הארגון לדרוש ממנו כסף כדי שלא יפיצו את הסרטון.

הארגון גם תכנן מזימה חלופית, שגם לטובתה אמור היה לגייס נערת ליווי, שהפעם תדרוש משם-טוב כסף בתמורה לכך שלא תגיש נגדו תלונה במשטרה על אונס או הטרדה מינית. שתי התוכניות האלה לבסוף נגנזו.

"יובל הוא גבר"

הסיבה לכך, היא שהדבר נודע לאחד העבריינים המוכרים בתל אביב, שאמר לארגון שתכנן את המזימה שאין סיבה להוציא אותה לפועל משום ש"יובל הוא גבר, הוא משלם בזמן". אותו עבריין בכיר קבע: "אתם לא תעשו לו את זה, אם אתם מתכננים לעשות את זה, אני אפגש איתו ואספר לו שייזהר".

על פי הדיווח, אותו ארגון פשע שנהג למכור לשם-טוב סמים, הבין שלא רק יפסיד לקוח שמשלם בזמן, אלא לקוחות נוספים. שכן כוכב הילדים, ועל כך גם נחקר במשטרה, נהג "לתווך" - כלומר להביא אנשים נוספים שייקנו סמים.

חשוב לציין כי המשטרה וגם שם-טוב עצמו כלל לא היו מודעים למתרחש. המשטרה כאמור לא חיפשה את שם-טוב, אלא את הסוחרים. 20 אנשים נוספים נתנו עדות או נחקרו בפרשה, יובל הוא היחיד מביניהם שנחשד בתיווך.

נכון לעכשיו הכל בגדר חשדות, אך אשמת התיווך - במידה ותתברר כנכונה - היא אשמה חמורה. בשבועות הקרובים כשייפתח המשפט, יובל שם-טוב ישמש כעד מרכזי והוא צפוי להיות מעומת עם הסוחר. הסוחר בעדותו אמר שהוא לא מכיר את יובל, ואילו יובל הודה כי קנה ממנו.