אלון חסן, ארכיון (צילום: החדשות)
אלון חסן, ארכיון | צילום: החדשות

לאחר הזיכוי הדרמטי, אלון חסן בפנייה דחופה למפכ"ל: יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר הניח היום (ראשון) על שולחן מפכ"ל המשטרה בקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד בכיר בנמל אשדוד. חסן טוען כי במהלך המשפט שנערך לו - והסתיים בזיכוי - התגלו "ממצאים ברורים לחשדות בגין ביצוע עבירות של מתן שוחד מצד בעליה של חברה פרטית שפועלת בנמל אשדוד למנהל בכיר ביותר בנמל אשדוד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חסן זוכה לאחרונה, לאחר משפט ממושך, משורת עבירות חמורות: לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון, עבירות מס ועוד. הפרקליטות הגישה ערעור על הזיכוי - וכעת חסן טוען כי בכיר אחד בנמל צריך להיות מוקד החקירה.

פרקליטיו של חסן הדגישו כי הפנייה הישירה למפכ"ל המשטרה נעשתה לנוכח הביקורת הקשה שהופנתה ליחידת להב 433 שחקרה את התיק בעניינו של חסן "ולכן נתבקש המפכ"ל לנתב את החקירה ליחידה אחרת".חסן קורא, באמצעות עורכי דינו עו"ד אשר אוחיון ועו"ד חן הולנדר, למפכ"ל אלשיך לפתוח בחקירה פלילית נגד אלדד וקסמן - סמנכ"ל תפעול לשעבר בנמל - ונגד מוטי דהן, שהיה בעל חברת "אמקו ים".

בפנייה צויין כי דהן נחקר מטעם התביעה במשפטו של חסן ואישר כי העסיק את וקסמן כיועץ מטעמו - בזמן שוקסמן כיהן בתפקידו בנמל אשדוד. דהן הוסיף ואמר כי מימן לוקסמן נסיעה לכנס ארה"ב: "לקחתי אותו כמין יועץ כזה". עם זאת, דהן ציין כי הנסיעה לא הייתה קשורה למכרז של "שמן" בו היה מעורב באותה עת - ואות,י לפי טענת חסן, ניסה לקדם באמצעות טובות הנאה.

אלון חסן, ארכיון (צילום: החדשות)
"ראיות חמורות". חסן | צילום: החדשות

"אינטרס ציבורי לחשיפת העבירות"

עם זאת, דהן טען בהמשך המשפט: "ברמה חברית שלי איתו אמרתי שהוא היה חבר שלי, התייעצות ברמה כזו או אחרת, כל מיני, כל מיני נושאים. מעבר לזה הוא נסע ליוסטון, אני לא שילמתי לו את הכרטיס ולא לקחתי, לא היה איתי לאורך כל הדרך, לא מעבר לפגישה שלנו במהלך הביקור בתערוכה הוא המשיך לדברים שלו, אני המשכתי לדברים שלי". דהן הוסיף כי אינו זוכר אם השניים טסו יחד: פרקליטיו של חסן טוענים כי מדובר בשקר בבית המשפט

חסן טוען כי בין הפרקליטות התעלמה מהאפשרות שאיש העסקים מוטי דהן שיחד או נתן טובות הנאה לאלדד וקסמן: "הראיות החמורות שבאו בפני בית המשפט וממצאי פסק הדין לא נראה שעשו רושם כלשהו על הפרקליטות והיא בשלה, בחרה להעלים עין מעבירות חמורות ביותר". עורכי הדין ציינו בפנייה כי "בית המשפט המחוזי הנכבד קבע במפורש בפסק הדין כי מעשיהם של הנילונים (ושל אחרים נוספים בנמל) הם המנגינה הראשית שאליה הייתה הפרקליטות צריכה להאזין ומשום מה הפרקליטות התייחסה אליהם כרעשי רקע, מנגינה הצורמת מאוד שרק חירש יכול היה להתעלם ממנה".

עו"ד אשר אוחיון וחן הולנדר הוסיפו: "מדובר בגורמים שפעלו באופן ברור לטפילת אשמות שווא על אלון חסן תוך מסירת עדויות שקר במשטרה ובבית המשפט. הדברים ברורים כאור השמש. קיימת חשיבות ואינטרס ציבורי מובהק לחשיפת עבירות אלה".  עוד הדגישו עורכי הדין: "נוצר כיום מצב אבסורדי לפיו נמל אשדוד אוסר על חסן שזוכה זיכוי מוחלט בבית המשפט להיכנס בשערי הנמל ומאידך, אותו נמל אשדוד מתעלם מדברים ברורים שקבע השופט, אותו נמל מעלה טענות מוזרות לכך שהנמל צריך ללמוד את הכרעת הדין. מצופה כי לאור קיומה של תלונה חמורה לחשדות בביצוע עבירות פליליות חמורות על ידי בכיר בנמל ועל ידי חברה שעובדת כיום בנמל יאפשר הנמל את חזרתו המיידית של חסן לנמל ובמקביל עד לסיום הבדיקה תופסק עבודת החברה החשודה בפלילים בנמל".