משטרת ירושלים ומשמר הגבול פרסמו היום (שני) סרטונים המתעדים את אחד החשודים שנעצר בייבוא סמים בזמן שהוא מקבל את החבילה החשודה במשרדי הדואר ובזמן מעצרו על ידי בלשי מג"ב. בתיעוד הדרמטי ניתן לראות את שיתוף הפעולה בין הגורמים שהובילו למעצרו של החשוד לאחר שהחבילה עוררה את חשדם של בודקי המכס שהודיעו למשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארבעה חשודים, זוג הורים בשנות ה-40 לחייהם, בנם בן ה-22 וחשוד נוסף בן 30, נעצרו בחשד שייבאו כמות של כחצי ליטר של סם אונס מסוג קטמין וכמות גדולה של חשיש שיועדו להפצה ככל הנראה במהלך חגיגות ה-70 למדינה באזור ירושלים והמרכז.

במשטרה סיפרו כי מספיק טיפה אחת מסם הקטמין החזק על מנת לגרום לטשטוש וחוסר שליטה. במקביל הדגישו את הכמות הגדולה של הסם שניסו החשודים לייבא ולהפיצם ברחבי הארץ.

סם האונס שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)
סם האונס שנתפס | צילום: דוברות המשטרה

במשטרה הסבירו כי המעצר בוצע בתום חקירה סמויה שנפתחה לפני כחודש לאחר שהגיעה לארץ חבילה מחו"ל שיועדה לכתובת באחד מהיישובים הסמוכים לירושלים. לאחר שעלה חשד לגבי יעדה ותכולתה של החבילה, היא נבדקה ונמצאו בה כחצי ליטר סם מסוג קטמין וכן חשיש.

החבילה שנשלחה לאב ובנו (צילום: דוברות המשטרה)
החבילה שנשלחה לאב ובנו | צילום: דוברות המשטרה

במהלך חודש החקירה, ביצעו החוקרים והבלשים שורת פעולות מבצעיות גלויות וסמויות שהובילו לאיתור זהות החשודים. בפעילות מבצעית שערכה היום המשטרה, נתפסו ונעצרו האב ובנו "על חם" בזמן שניסו לקבל החבילה לידיהם. האם והחשוד הרביעי נעצרו זמן קצר לאחר מכן.

הנוזל שנחשד כסם והוביל לחקירה (צילום: דוברות המשטרה)
הנוזל שנחשד כסם והוביל לחקירה | צילום: דוברות המשטרה

מחקירת המשטרה עלה החשד כי הסמים יובאו מחו"ל לקראת הפצתם באזור ירושלים והמרכז ובסמיכות לחגיגות יום העצמאות. כלל החשודים הובאו ליחידה לפשעים חמורים במרחב ציון ונחקרים בחשד לייבוא והפצה של סמים מסוכנים, קשירת קשר לעשות פשע והחזקה שלא לשימוש עצמי של חומר החשד כסם.

"מדובר בתפיסת סמים מסוכנים העלולים לשמש בביצוע עבירות קשות וחמורות, ומהווה נדבך נוסף ומרכזי במסגרת מלחמתה הבלתי מתפשרת של משטרת ישראל בייבוא וסחר בסמים שפוגעים בחיי האזרח הנורמטיבי", נמסר מהמשטרה.