הסייעת בדיון בבית המשפט (צילום: החדשות)
החשודה בביהמ"ש, ארכיון | צילום: החדשות

כשלושה שבועות אחרי מותה של התינוקת יסמין וינטה ז"ל בת שנה וחודשיים בפעוטון בפתח תקווה, מחר (שני) יוגש כתב אישום נגד הסייעת החשודה - ששמה טרם הותר לפרסום. כתב האישום שיוגש מחר נגד הסייעת מפתח תקווה יכלול, בנוסף לסעיף ההריגה, תיאורים על פגיעה בילדים נוספים בגן לאורך זמן. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר פרסמה המשטרה ממצאים חדשים מתוך החקירה: לפי החשד, סייעת בפעוטון הטיחה את התינוקת על מזרן, נשכבה מעליה וצפתה בטלפון הסלולרי עד שהיא מתה. מעצרה של הסייעת, תושבת ארעית בת 23 מאוקראינה, הוארך מספר פעמים והוגשה הצהרת תובע לפני כתב אישום על הריגה.

האירוע המזעזע אירע בגן "מאשה והדוב" בפתח תקווה ב-16 במאי. במהלך החקירה גבו השוטרים עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה ומהורי התינוקת המנוחה, אזרחי מולדובה, וכן הוצא צו חיפוש לגן. במהלך החיפוש התגלה מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי אליו הייתה מחוברת מצלמת אבטחה שצפתה על חדר המשחקים בפעוטון. הצוות סבר כי המצלמה אינה פעילה, אך בהמשך התברר כי המקרה הקשה תועד במלואו.

החוקרים נדהמו ממה שראו בצפייה בתיעוד. בסרטון נראית הסייעת כשהיא אוחזת בתינוקת ביד אחת ונושאת אותה כשהיא תלויה באוויר. לפתע הסייעת השליכה אותה בעוצמה על מזרן שהונח על הריצפה ופניה נחבטו. התיעוד הראה כיצד הסייעת החשודה סוחבת פעוט נוסף, אותו השכיבה לישון לצד יסמין ז"ל, וזורקת שמיכה על שניהם באופן שכיסה את כל גופם.

הגן לאחר ששונה שמו (צילום: נויה בר-און, חדשות)
הגן לאחר ששונה שמו | צילום: נויה בר-און, חדשות
התינוקת יסמין וינטה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
יסמין וינטה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

סמוך לשעה 14:00 נשכבה הסייעת על התינוקות עם פלג גופה העליון ונשענה על גופם, תוך שהיא צופה במסך הטלפון הסלולרי שהיה בידיה. כשיסמין החלה לזוז הסייעת הפכה אותה פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שלבסוף נחנקה למוות.

צוות הפעוטון, המנהלת בת 50 תושבת פתח תקווה, סייעת נוספת בת 33 תושבת ארעית מרוסיה, וכן הסייעת החשודה בהריגה נעצרו לחקירה במהלכה עומתו עם סרטון האבטחה. מצפייה בשאר הסרטונים שצולמו גילו החוקרים יותר מעשרה מקרים נוספים בהם נראתה הסייעת החשודה מפעילה כוח על התינוקות יחד עם הסייעת השנייה.

עם גיבוש התשתית הראייתית נגד הסייעת היא הובאה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, במהלכו הוגשה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום. המשטרה הגישה בקשה למעצר החשוד עד תום ההליכים, אך לבסוף הוחלט להאריך את מעצרה בחמישה ימים. מנהלת הגן והסייעת השנייה שוחררו לביתם בתנאים מגבילים.

ברהנו טגניה השתתף בהכנת הידיעה.