ישראל זינגר (צילום: פלאש 90, חדשות)
ישראל זינגר | צילום: פלאש 90, חדשות

תפנית דרמטית: הפרקליטות כבר הודיעה לראש עיריית רמת גן ישראל זינגר על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום חמור, בו תייחס לו שוחד, מרמה והפרת אמונים. זינגר אף התייצב לשימוע - אולם היום (שני) נודע כי התיק נגדו ככל הנראה ייסגר. בפרקליטות מיסוי וכלכלה, שליוותה את התיק, ממליצים לפרקליט המדינה לסגור את התיק - והוא צפוי לאמץ את ההמלצה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זינגר, בעבר מנהל אגדי של תיכון בליך בעיר, זכה בעבר בפרס אומ"ץ על מלחמתו בשחיתות - אולם בדצמבר 2014 נחשף בתחקיר "החדשות" כי 15 מתוך 30 הפעילים המובילים של זינגר בבחירות מונו לתפקידים שונים בעירייה - מינויים פוליטיים אסורים שניתנו להם כהבטחת בחירות, וכשהגיע הזמן לפרוע אותם לא הייתה כנראה לזינגר ברירה. מסרונים שהגיעו לידי "החדשות" הראו כיצד מקורביו מתגאים ביכולתם "לגנוב" תקנים לעצמם, בלי ניסיון להסתיר את הנעשה. על המינויים האלה, על לקיחת שוחד ועל הפרת אמונים, הוחלט באוגוסט האחרון להעמיד את זינגר לדין.

על פי החשד, באמצע שנת 2013 פנה זינגר לעורך הדין לאריאל למפל שעסק בייעוץ פוליטי, וביקש ממנו להצטרף למערכת הבחירות כיועץ ללא שכר. זינגר הבטיח ללמפל כי במידה שייבחר יפעל למינויו לתפקיד של יועץ לראש העיר בשכר. למפל נענה לבקשה ושימש כיועץ פוליטי לזינגר במערכת הבחירות, ללא שכר. במהלך מערכת הבחירות קיבל זינגר מלמפל שוחד בגובה של 70 אלף שקלים לכל הפחות. לאחר שנבחר לראשות העירייה, פעל זינגר על מנת למצוא משרה ללמפל, אך למפל סירב להצעותיו. בהמשך השיב זינגר ללמפל את כל הסכום בתוך מעטפה שהכילה כסף מזומן, תוך שביקש לשמור את העברת הכסף בסודיות.

במקרה נוסף זינגר נחשד בכך שהציע לפעיל שיסייע לו לקבל תפקיד בעייריה תמורת קידום בחירתו כראש העיר. מיד לאחר שנבחר שילב זינגר את אותו פעיל בעבודה בעירייה, ובהמשך אף הורה לאחד הנציגים שישבו בוועדת המכרזים בעניינו להצביע בעדו לתפקיד. בשני מקרים נוספים הבטיח זינגר לשתי נשים עמן הייתה לו מערכת יחסים קרובה כי ידאג למינוין לתפקידים שונים, פעל לטובת קידום מינויים אלו, והן אכן זכו במכרזים באותם תפקידים.

בנוסף, זינגר נחשד בכך שהגיע לביתה של פעילת ליכוד ברמת גן והבטיח לה כי אם תצטרף כפעילה מטעמו במערכת הבחירות ידאג למינויה לתפקיד עוזרת בעירייה. עוד הבטיח זינגר, כי יסדר לבתה עבודה כעורכת דין עצמאית בתיקי העירייה. בעקבות הבטחותיו החלה הפעילה לפעול ללא שכר לקידום מערכת הבחירות מטעמו. לאחר שנבחר החל זינגר לפעול על מנת לקיים את הבטחותיו, אשר בסופו של יום לא קוימו, מסיבות שונות.