החומר המסוכן שנתפס בזירה (צילום: מדביר מתחזה)
החומר המסוכן שנתפס בזירה | צילום: מדביר מתחזה

אדם שהתחזה למדביר נתפס היום (שלישי) במבצע אכיפה שקיים המשרד להגנת הסביבה; החשוד נתפס ברחובות כשהוא פועל ללא רישיון מדביר תוך שהוא משתמש בחומרים אסורים ומסוכנים; המשרד יפתח נגדו בחקירה פלילית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת מבצע משולב לפיקוח על מדבירים שערך המשרד להגנת הסביבה, נתפס בעיר רחובות אדם המתחזה למדביר, תוך שהוא מבצע הדברה ללא רישיון מדביר ומשתמש בחומר מסוכן החשוד כדורפן - חומר האסור לשימוש תברואי בבתים. כמו כן, נתפס המתחזה כשהוא פועל בצורה לא מקצועית ללא שימוש בציוד מגן ומבלי שהציב במקום שלטי אזהרה לתושבים, כמתבקש בחוק, דבר החושף אותם לסכנה אפשרית.

תפיסת המתחזה התאפשרה על בסיס עבודת מודיעין מוקדמת, שבעקבותיה הוזמן לבניין ברחובות החשוד כדי לבצע את ההדברה. פרטיו של המתחזה נלקחו והוא זומן לחקירה במשטרה הירוקה, זרוע האכיפה של המשרד, וייפתח כנגדו תיק חקירה פלילי.

המשרד מזכיר לציבור כי חשיפה לחומרי הדברה בניגוד להוראות השימוש ובעיקר לחומרים חקלאיים וכן וטרינריים, ששם ריכוז החומרים הפעילים גבוה, עלולה לגרום לסכנת חיים מיידית. "הדברה זה לא משחק! אם בכל זאת גיליתם מזיקים והחלטתם לבצע הדברה בעזרת מדביר, בדקו אם יש לו רישיון בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה; שהוא בעל רישיון להדברה בבתים או להדברה במבנים ושטחים פתוחים; שהוא מבהיר לכם מה הוא מתכוון לעשות; ושהוא משאיר בידכם תיעוד מלא של פעולת ההדברה".