המעצר שממשיך לעורר סערה: היום (רביעי) פורסם סרטון שצולם בזמן אשפוזו של ג'עפר פרח, מנכ"ל מרכז מוסאווא שנעצר בהפגנה בחיפה ב-18 במאי. בסרטון, שצילם פעיל חברתי שנכח במקום, נראה פרח אזוק בידיו וברגליו במיטת בית החולים, ומקורביו טוענים כי הוא היה אזוק כל הזמן במהלך אשפוזו - עד שבית המשפט הורה לשחררו ממעצר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כמו כן, תלונה הוגשה למח"ש על התנהלות המשטרה במקרה של פרח: בארגון עדאללה טוענים כי השוטרים התערבו בטיפול הרפואי שניתן לו בבית החולים בני ציון בחיפה: התלונה הועברה גם למשרד הבריאות. בארגון עדאללה זעמו על התנהלות השוטרים וטענו שניסו להשתלט על הטיפול הרפואי שהיה אמור לקבל פרח בתוך המחלקה: למכתב התלונה הם צירפו עדויות של חלק מהצוות הרפואי דובר הערבית שמחה על התנהלות השוטרים מולם.

השוטר שלפי החשד פצע את פרח ברגלו, והוצא לחופשה כפויה, נקרא היום לשיחת הבהרה במח"ש. בשיחה חזר השוטר על גרסתו לפיה מדובר ב"תלונת סרק". עורכי דינו של השוטר טענו כי אין ראיות אמינות שחייבו את ההחלטה להוציאו לחופשה כפויה. מקורביו של השוטר אמרו כי לדעתם "החלטת המשטרה על החופשה הכפויה התקבלה בדרגים הגבוהים בלחץ של דעת הקהל ומתוך רצון לרצות את התקשורת שהביעה תמיכה בלתי מסויגת בטענותיו של פרח".

ג'פער פרח
פרח בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות

"קיבלו החלטה על סמך מידע שטרם אומת"

פרקליטיו של השוטר, עו"ד ליאור בנימין ועו"ד סמי איליה, הוסיפו כי השוטר השיב לכל שאלות החוקר בהקשר לאירועים בתחנה במשמרת שלו, כפי שעשה עד היום. "אין לו מה להסתיר כי לא עשה דבר", הוסיפו עורכי הדין של שוטר הסיור - שדרשו מהמחלקה לחקירות שוטרים לקבל מיד את כל ממצאי החקירה בעניינו של השוטר - בעקבות ההחלטה להוציאו לחופשה כפויה, בעוד החקירה נמשכת: על רקע הממצאים, עורכי הדין קוראים לבטל לאלתר את החופשה הכפויה ולשקול את שיבוצו גם בתפקיד אחר.

בפנייה לראשת מח"ש ביקשו עורכי הדין להעביר לידיהם את "הנוהל במח"ש לפיו בטרם הסתיימה חקירה וגיבוש כל הראיות לרבות מהימנות ברמת החקירה של עדים, מועברים למשטרת ישראל חומרי חקירה מתוך תיק החקירה". עו"ד בנימין ואיליה הוסיפו כי הם מבקשים לדעת על סמך אילו ממצאים החליטה המשטרה להוציא את השוטר לחופשה כפויה, כאשר החקירה טרם הסתיימה. "לא יתכן שבמשטרה מקבלים החלטה כזאת שיש לה השלכות נרחבות על סמך מידע שטרם אומת", ציין עו"ד ליאור בנימין.