למרות מאמצי המשרד לביטחון פנים למגר את תופעת האלימות בבתי החולים, התקריות נמשכות. אתמול (שלישי) בשעות הערב התפתחה קטטה המונית בבית החולים רמב"ם בחיפה, כשבני משפחתו של אחד המטופלים תקפו מאבטח. זמן קצר לאחר מכן התפתחה קטטה שניה במחלקה הסמוכה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הדיווח מבית החולים, ביקש צוות מחלקת טיפול נמרץ ממשפחה שביקרה אצל מטופל להקפיד שלא יהיו יותר משני מבקרים ליד המיטה, על פי הנחיה קבועה שידועה למשפחות ונועדה לשמור על בטיחות ובריאות המטופלים בטיפול נמרץ. בני המשפחה לא נענו לבקשה, ועל כן הוזמן למקום מאבטח שביקש להוציא חלק מהמבקרים.

על פי החשד, בשלב זה בני המשפחה תקפו את המאבטח, שנאלץ להזעיק עזרה ועשה שימוש בגז פלפל כדי להרחיק את התוקפים. בעקבות התקרית התפתחה קטטה המונית מחחוץ למחלקה, ובבית החולים נאלצו להזעיק את המשטרה. לאחר דקות ארוכות השתלטו המאבטחים והשוטרים על האירוע ומספר מעורבים נעצרו לחקירה. 6 מאבטחים נזקקו לטיפול בעקבות חבלות וצריבות גז פלפל בעיניים.

במקביל, התפתחה הערב קטטה נוספת בבית החולים, הפעם במחלקה האורטופדית, בין שני מבקרים. צעיר דיווח על גבר שמאיים עליו בסכין, ואכן שוטרים ומאבטחים שהוזעקו למקום תפסו סכין גדולה בכליו של החשוד.

בבית החולים עדכנו כי מתחילת שנת 2018  נרשמו 44 אירועי אלימות בבית החולים, מהם 29 נגד צוות רפואי או מאבטחים והיתר באירועים שהתפתחו בין מטופלים ומבקרים.