מעצר אלים לעיני התלמידים: זה קרה היום (שני) בשעות הצהריים בכפר ביר אל מכסור הסמוך לשפרעם, כשחוסין עיאדאת, מורה בבית ספר המקומי היה בדרכו הביתה. אלא שאז ניידת של משטרת התנועה סימנה לו לעצור בצד הדרך בטענה שלא חגר חגורת בטיחות. המורה עיאדאת טען שהוא כן היה חגור אך זה לא עזר והוא נעצר בצורה אלימה לעיני תלמידיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם החדשות Online סיפר המורה כי קיבל את הקנס ללא סיבה. "עצרתי במקום ואז הגיע אליי שוטר וטען שלא חגרתי חגורה למרות שכן שמתי", טען. "בסוף הוא החליט לתת דוח על החגורה".

"אחרי שהתווכחנו הוא הזמין בקשר שוטרים רכובים על אופנועים שהגיעו למקום והם עצרו אותי בצורה אלימה שעד הרגע הזה אני לא מבין למה זה קרה ואיך", שיחזר עיאדאת. "כל האירוע הזה קרה לעיני תלמידי שסיימו ללמוד".

"אני לא מתכוון לשתוק הושפלתי בצורה מאוד מאוד קשה", סיכם עיאדאת. האירוע האלים תועד בטלפונים הסלולריים של תלמידיו של עיאדאת והוא נלקח להמשך חקירה בתחנת המשטרה בשפרעם. "הפעלת האלימות הייתה מיותרת ולא במקום", סיפר אחד מעדי הראייה שנכח במקום. "גם אם הוא לא חגר חגורה האם זה מצדיק מעצר אלים כזה? ממש לא".

"הוא אדם מכובד, מורה בבית ספר, בעל תואר שני, האם אירוע כזה היה קורה בתל אביב? ממש לא כך", טען העד. "לא כך נלחמים בתאונות הדרכים ולא כך אוכפים חוק במדינת ישראל".

ממשטרת התנועה נמסר בתגובה: "שוב בוחרים להציג סרטון חלקי שלא מתעד את כל האירוע, לרבות הסיבה שבגינה נעצר החשוד. במהלך פעילות אכיפה שגרתית, הנהג עוכב לאחר שביצע עבירת תנועה. תחילה, סירב לבקשת השוטר להציג רישיון נהיגה ורק לאחר בקשת השוטר מספר פעמים הציג את הרישיון. במהלך העיכוב הנהג התפרע תוך שהוא מונע מהשוטר בגופו להיכנס לניידת ואף בועט בניידת. במהלך האירוע, השוטר התריע מספר פעמים בפני הנהג כי ייעצר אם לא יאפשר לו להמשיך בבדיקה, אך הנהג בחר להמשיך למנוע בגופו את כניסת השוטר תוך שימוש בכוח וכשהוא צועק לעבר השוטר: 'אתה לא תכנס לניידת דוח לא יהיה פה'- כאחרון העבריינים ולא כמצופה מאיש חינוך שומר חוק".

עוד הוסיפו במשטרה: "בשל התנהגותו הפסולה, השוטר נאלץ לבצע מעצר בסיוע שוטרים נוספים תוך שימוש בכוח סביר, זאת עקב התפרעותו וההתנגדות האקטיבית למהלך העיכוב ובהמשך המעצר. סיום החקירה הנהג הביע חרטה על מעשיו, התנצל ושוחרר בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך לאכוף את חוקי התנועה ביישובי המגזר הערבי ובכל מקום אחר בישראל, תפעל בנחישות כנגד כל גילוי אלימות באשר הוא, ולא תירתע מאף ניסיון להרפות את ידה במסגרת המאבק המתמשך בקטל בכבישים".