נתניהו. יזומן לחקירות נוספות?
נתניהו. יזומן לחקירות נוספות? | צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו עשוי להיות מזומן לחקירות נוספות בתיקי 1000 ו-2000 - זאת לאחר שבפרקליטות ביקשו לקיים השלמות חקירה גם בתיקים הללו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני פחות משבועיים סיים עד המדינה ניר חפץ את עדויותיו במשטרה בתיק 4000 (בזק-וואלה!), ונודע כי התייצב גם בפני היחידה הארצית לחקירות הונאה ומסר פרטים שמוגדרים כמשמעותיים בתיקי 1000 ו-2000. עם תום חקירתו העריכו במשטרה כי למרות שהחקירה בתיקי 1000 ו-2000 כבר סוכמו והומלץ להעמיד את ראש הממשלה נתניהו לדין - תיתכן חקירה נוספת של נתניהו על ידי המשטרה.

מיד בתום פגרת הפסח, חידשו במשטרה את המגעים עם לשכת ראש הממשלה לקבוע מועד לחקירה נוספת של נתניהו. מאחר שבכוונת היועמ"ש לעסוק בכל שלושת התיקים - 1000, 2000 ו-4000 - כמקשה אחת, נראה כי הטיפול בהמלצות וקבלת ההחלטות יידחו במספר חודשים.

לפני כחודש ניהלו ביחידת להב 433 יום של חקירה משולבת, מבצע לוגיסטי יוצא דופן במסגרת חקירת פרשת בזק. במשך יותר מארבע שעות נחקר רה"מ נתניהו במעונו בירושלים, רעייתו, בני הזוג אלוביץ' ומנכ"לית בזק לשעבר סטלה הנדלר נחקרו במשרדי להב 433 ואילו יאיר נתניהו נחקר במשרד הרשות לניירות ערך. במשטרה לא הסתפקו רק בחקירות, כך למשל במהלך חקירתו של שאול אלוביץ', הוא עומת עם עד המדינה ניר חפץ. החוקרים הציעו גם לשרה נתניהו להתעמת עם חפץ , אך ככל הנראה רעיית רה"מ סירבה לעימות שכזה.

לאחר תום החקירות התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועים. "אחרי המפגש הזה כמו המפגשים האחרים אני בטוח שלא יהיה כלום כי לא היה כלום", אמר נתניהו בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט אחר תקף את התקשורת והכחיש כי משפחתו עומתה עם עדי המדינה.