תקף את גבאי, תומך בפרץ. כבל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
כבל. ייחקר באזהרה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) צפוי להיחקר באזהרה בתיק 2000 ביום חמישי הקרוב. ייתכן וגם חברת הכנסת ציפי לבני תידרש למתן עדות בתיק. ראש הממשלה נתניהו צפוי גם הוא לחקירת השלמה נוספת בתיק, כמו גם בתיק 1000, בעקבות עדותו של עד המדינה ניר חפץ - שסיפק שמות של מעורבים נוספים שקשורים לשיחות שניהלו נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כבל הוא יוזם "חוק ישראל היום", שניסה למנוע חלוקת עיתונים בחינם בישראל. בשנה שעברה טען ברייאון בתוכנית "פגוש את העיתונות": "כשהגשתי את חוק 'ישראל היום', לא הכרתי את נוני מוזס. ידעתי לאורך כל הדרך שאני צריך לשמור את עצמי מכל משמר כיוון שאהיה חשוף למתקפות, אבל הוא דיבר איתי כמו ש[מו"ל "הארץ", עמוס] שוקן מדבר איתי על דברים שנוגעים לעיתון שלו".

כבל הוסיף: "אני לא חלק מהסיפור המסריח הזה. עם נתניהו אין לי סיג ושיח". על הפגישות בין ראש הממשלה למו"ל ידיעות אחרונות הוא אמר: "משוחחים בסוג כזה של התנשאות שני אנשים שמתעבים זה את זה. אני מרגיש איום ונורא. הדברים מבחילים וגורמים לי לתחושה קשה מאוד". הוא התייחס לעדות שמסר במשטרה בנוגע לפרשה: "ביקשו לדעת האם נוני או ראש הממשלה ביקשו ממני להתחיל מהלך כזה או אחר. מהרגע שהחוק עבר בקריאה טרומית - לא ניהלתי עם אף אדם סיג ושיח בנושא".

מחר צפוי ראש הממשלה להיחקר שוב במסגרת תיק 4000, הידועה גם בשם "פרשת בזק". יש כוונה לנסות ולזרז גם את החקירות וגם את הטיפול בפרקליטות בכל התיקים בהם נחקר ראש הממשלה.

לפני כשבועיים וחצי נחשפו עדויותיו של ניר חפץ. עד המדינה העיד במשטרה במסגרת חקירת תיק 4000 וסיפק עדויות לכך שנתניהו ובעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ידעו בזמן אמת שראש הממשלה מספק הטבות רגולוטריות דרמטיות - ובתמורה אלוביץ' גייס את אתר "וואלה" לטובת משפחת נתניהו. חפץ העיד כי "דיבר עם אלוביץ' 6-7 פעמים ביום", והביא עדויות דו צדדיות לכך שגם רה"מ נתניהו וגם שאול אלוביץ' היו מודעים לקשר המושחת.

עד המדינה הוסיף בעדותו במסגרת תיק 1000 (פרשת המתנות) שמות נוספים וסיטואציות אחרות היכולות להצביע על דפוס כללי מצד הזוג נתניהו. למשל, לפי עדות חפץ, במהלך ביקור של משפחת נתניהו במנהטן, יהודים עשירים נתנו לשרה נתניהו כרטיסי אשראי והיא קנתה לעצמה טובין. אלו, הגיעו בחבילות לבית המלון בו שהתה מבלי שידוע מי שילם. בנוסף, חפץ מסר לחוקרי המשטרה עדויות בתיק מעונות ראש הממשלה, כולל אנשים שנחקרו במהלך השבוע שעבר.