עדר של יותר מ-100 פרות השייך לתושבי הכפר רומת אל הייב פלש לשטחים חקלאיים פרטיים בצפון, וכל המאמצים לפנות את העדר מהמקום נכשלו עד היום. אחרי שנים של מאבק, פעמים רבות ללא סיוע של הרשויות, החליטו בשומר החדש לתפוס את העדר הפולש. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה אירוע הסטורי, הסיפור הזה זה לא פשוט", מספר יהודה מרמור, חקלאי מיבניאל. "אולי היום תיפתר הבעיה ונצא מעבדות לחרות. לא ישנתי כל הלילה ממחשבות והתרגשות. זה מלחמת השרדות, מלחמת קיום אמיתית. אומרים פשיעה חקלאית - אבל זה טרור". אנשי השומר החדש אספו את הפרות במשך שעות מהשטח האדיר בעזרת מתנדבים, אך לבסוף משרד החקלאות סירב לקחת אותן וכעת הן במכלאה ביבניאל.

"אני מקבל את השטח שלי אחרי 30 שנה בחזרה, אחרי שסבלתי מכך שאין מרעה לפרות, אין אוכל, וכל יום משטרה", מתאר יחיאל אלמקייס, חקלאי ממנחמיה. "היום אני מקווה שהרשויות יפתרו את הבעיה אחת ולתמיד. כל יום חיתוכי גדרות ומים שמנתקים. זה משפחה שלא דופקת חשבון לאף אחד". אל צוות החקלאים הצטרף גם כוח משטרה גדול שאבטח אותם, ומנע מבעלי הפרות להגיע ולהתעמת עמם.

לא רק בצפון מכה הטרור החקלאי, אלא גם באזורים אחרים ברחבי הארץ, כמעט מדי יום: פלישה לקרקעות, גניבה של תוצרת, ציוד והצתות. החקלאים באיזור מבינים שהמאבק שלהם עוד ארוך והם לא מתכוונים לוותר.