חפץ העיד מה אמר מילצ'ן בתום הפגישה עם נתניהו (צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות)
חפץ ונתניהו (ארכיון) | צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: עדותו של עד המדינה ניר חפץ במשטרה הסתיימה ועסקה בעיקר בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה). אבל כעת מתברר שחפץ התייצב גם בפני היחידה הארצית לחקירות הונאה ומסר פרטים שמוגדרים כמשמעותיים בתיקי 1000 ו-2000.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה מעריכים כי למרות שהחקירה בתיקי 1000 ו-2000 כבר סוכמו והומלץ להעמיד את ראש הממשלה נתניהו לדין - תיתכן חקירה נוספת של נתניהו על ידי המשטרה. מיד בתום פגרת הפסח, חידשו במשטרה את המגעים עם לשכת ראש הממשלה לקבוע מועד לחקירה נוספת של נתניהו.

מאחר שבכוונת היועמ"ש לעסוק בכל שלושת התיקים - 1000, 2000 ו-4000 - כמקשה אחת, נראה כי הטיפול בהמלצות וקבלת ההחלטות יידחו במספר חודשים.

לפני כשבועיים וחצי ניהלו ביחידת להב 433 יום של חקירה משולבת, מבצע לוגיסטי יוצא דופן במסגרת חקירת פרשת בזק. במשך יותר מ-4 שעות נחקר רה"מ נתניהו במעונו בירושלים, רעייתו, בני הזוג אלוביץ' ומנכ"לית בזק לשעבר סטלה הנדלר נחקרו במשרדי להב 433 ואילו יאיר נתניהו נחקר במשרד הרשות לניירות ערך.

במשטרה לא הסתפקו רק בחקירות, כך למשל במהלך חקירתו של שאול אלוביץ', הוא עומת עם עד המדינה ניר חפץ. החוקרים הציעו גם לשרה נתניהו להתעמת עם חפץ , אך ככל הנראה רעיית רה"מ סירבה לעימות שכזה.

נתניהו, אלוביץ' ופילבר (ארכיון) (צילום: פלאש 90)
נתניהו, אלוביץ' ופילבר (ארכיון) | צילום: פלאש 90

לאחר תום החקירות התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועים. "אחרי המפגש הזה כמו המפגשים האחרים אני בטוח שלא יהיה כלום כי לא היה כלום", אמר נתניהו בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט אחר תקף את התקשורת והכחיש כי משפחתו עומתה עם עדי המדינה.