צבי גנדלמן ‎ (צילום: חדשות)
גנלדמן על רקע יחידה להב 433 | צילום: חדשות

המשטרה תבקש היום (ראשון) לשחרר בתנאים מגבילים את ראש עיריית חדרה צבי גנדלמן ושלושה עצורים נוספים החשודים בשוחד, מרמה, הפרת אמונים, עבירות מס ועבירות נוספות. העצורים יגיעו בשעות הצהריים לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בעניינם, שם תעלה בקשת השחרור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר הוארך מעצרו של גנדלמן בשבעה ימים, שעות לאחר שהפרשה הותרה לפרסום. גנדלמן חשוד בשוחד בחירות וקבלת דבר במרמה, זיוף, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה. כמו כן הוא חשוד במעורבות בביצוע עבירות שוחד במסגרת תפקידו.

במקביל נעצרה גם ראשת הלשכה של גנדלמן, אורלי נגר, והיא חשודה בסיוע למתן ולקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. במסגרת החשדות נגדה נטען כי היא מעורבת בשיבוש אקטיבי של החקירה.

המעצר הגיע במקביל להכנות לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו בעוד חמישה חודשים. בשל הפגיעה האנושה בסיכוייו של גנדלמן במרוץ נוכח המעצר, שופט בית המשפט השלום ציין בדיון כי עבר היטב על החומרים וכי הם אינם מתבססים על טענות או תלונות של אזרחים שיכולים לחפש לפגוע במועמדותו של גנדלמן. פרקליטו של ראש עיריית חדרה, ליאור אפשטיין, הטיל ספק בהערכה הזאת ובקבילותה של החקירה. לטענתו, יש קשר הדוק לבחירות ברשויות המקומיות.