המדריך אביב ברד'יצב (צילום: חדשות)
יואשם בהריגה? ברדיצ'ב | צילום: חדשות

ההמלצה - להאשים את מדריך הטיול בהריגה: המשטרה סיימה את חקירת אסון השיטפון בערבה, שבו נהרגו 10 בני נוער, והעבירה היום (ראשון) את התיק לפרקליטות. כפי שפרסמנו לראשונה, המשטרה ממליצה להעמיד לדין את המדריך אביב ברדיצ'ב באשמת הריגה ואת ראש המכינה יובל כהאן בעבירה של גרימת מוות ברשלנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

חקירת המשטרה מחזקת את החשד נגד ברדיצ'ב, לפיו ההחלטה שלא לשנות את מועד ומסלול הטיול חרף כל האזהרות הייתה שלו. מחומרי החקירה עולה כי ברדיצ'ב החליט לקיים את הטיול כמתוכנן למרות שקיבל התראות מחברת חיזוי ומבוגר המכינה המשרת כחזאי בחיל האוויר.

בנוגע לראש המכינה כהאן, הגם שלא היה בטיול, מוטלת עליו אחריות כוללת כמי שאישר לתלמידי המכינה לצאת לטיול באחד מנחלי הנגב למרות שגם לו היה ידוע על התראות של מזג אוויר קשה שצפוי באזור.

קורבנות אסון השיטפון (צילום: חדשות)
ההרוגים באסון | צילום: חדשות

בעניינה של המדריכה שנחקרה באזהרה, נועם דור, עדיין לא התקבלה החלטה, אך ממצאי החקירה מחזקים את גרסתה שהיא הייתה בין הבודדים שניסו להניע את המדריך ואת ראש המכינה מלצאת לטיול במועד ובמסלול שנקבעו.

באשר לגורמים אחרים שהיו מעורבים בטיול, חוקרי ההונאה במחוז הדרומי במשטרה לא מצאו היבטים פליליים בכל הנוגע למעורבות או להימנעות ממעורבות של הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך ובמשרד הביטחון. בעניינם של אלה תתמקד בדיקת מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף (חיים) שפירא.

יובל כאהן, מנהל המכינה לשעבר (צילום: אתר המכינה קדם צבאית בני ציון, חדשות)
ראש המכינה יובל כאהן | צילום: אתר המכינה קדם צבאית בני ציון, חדשות

במשטרה מדגישים את המהירות והיסודיות של חקירת האסון שהושלמה תוך כשבועיים. יודגש כי מדובר בהמלצות של המשטרה להעמדה לדין, אך את ההחלטות הסופיות בתיק יקבלו בפרקליטות.

משפחתה של גלי בללי ז"ל מסרה בתגובה להמלצות המשטרה: "לא שותפנו במהלך החקירה ולא גבו מאיתנו עדות עד רגע זה. לדעתנו מנהל המכינה הוא הנושא העיקרי באחריות למחדל ולא ייתכן שאשמתו פחותה מזו של המדריך".