סוכן סמוי, שזכה לכינוי "התכשיט", הביא למעצרם של 21 חשודים בעבירות אלימות קשה, סחר בסמים ושימוש באמצעי לחימה באזור הדרום. הסוכן, צעיר בשנות ה-20 לחייו, הופעל בחודשים האחרונים על ידי היחידה המרכזית במשטרה בקריית גת ובשדרות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך פעילותו הצליח הסוכן לרכוש אמצעי לחימה שונים וסמים מסוג קוקאין, חשיש והרואין מהחשודים. בנוסף, הצליח "התכשיט" לאסוף ראיות כנגד מספר מהחשודים בכמה מקרי אלימות קשה, בהם דקירות, השלכת רימונים, שוד חנות תכשיטים ועוד. במהלך הפעילות נאלץ להתמודד מספר פעמים עם דרישות לביצוע פעולות שעלולות היו לסכן חיי אדם, אולם במשטרה הצליחו לסכל אותן.

לאחר חודשי העבודה הסמויה, הלילה פשטו עשרות שוטרים, בלשים ולוחמי יס"מ על בתי החשודים וביצעו את המעצרים. החשודים הועברו לחקירה במשטרה, ובהמשך היום יובאו בפני בית המשפט לדיונים בהארכת מעצרם.

"כלי שובר שוויון". חלק מהסמים שנתפסו | צילום: דוברות המשטרה

"זהו כלי שובר שוויון אל מול אנשים שרצונם להזיק", אמר מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב דוד ביתן. "תפקידנו לבער את החמץ". במשטרה הוסיפו עוד כי "הפעלה זאת נערכה בעיצומה של מסכת התנגחויות בין כנופיות פשיעה בערים קריית גת ושדרות. הכוונו את פעילות זאת כנגד דמויות שמובילות את הסכסוכים תוך איסוף ראיות ובמטרה להביאם לדין, ובכך למנוע את מקרי האלימות שמסכנים לא אחת את הציבור שומר החוק".