חשד להתעללות בפעוטון בצפון: בעלת גן בשפרעם חזרה מחופשה בחו"ל וגילתה כי כמה מעובדות הפעוטון תועדו במצלמות האבטחה שנמצאות במקום כשהן נוהגות באלימות לכאורה במספר מקרים כלפי הילדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כשגילתה בעלת המוסד החינוכי אודות המקרים, הגישה תלונה במשטרה - שפתחה בחקירת המקרה. שתיים מהמטפלות שנראו בסרטונים ייחקרו ככל הנראה בחשד להתעללות בחסר ישע.

בתיעוד מצלמות האבטחה נראית אחת המטפלות זורקת את אחד הילדים על המזרן, מיד לאחר מכן מתיישבת במקום שבו זרקה אותו, נכנסת לחלק אחר בגן ואז מושכת ילד נוסף ששכת על מיטה מרגלו. בסרטון אחר נראית סיטואציה נוספת של מטפלת שמטלטלת מנשא תינוק בזמן שמטפלת אחרת יושבת איתה.

"זה קשה, ככל הורה שרואה דבר כזה אתה מזדעזע", אמר לחדשות 2 Online אביו של אחד התינוקות שתועדו. "הדבר הכי קשה הוא שאני מכיר את המטפלות ואני לא יודע איך להתמודד עם זה. אתמול נודע לנו על הסיפור לאחר שאחת האימהות ראתה את הסרטונים".

האב הסביר כי ההורים מקבלים לידיהם את הסרטונים ממצלמות האבטחה באופן קבוע. "מפליא אותי שהן עשו את זה למרות שהן ידעו שהן מתועדות", אמר עוד. "התברר לנו שבימים האחונים מאז שזה קרה הבן שלי מסרב לרדת מהאוטו כשאשתי לוקחת אותו לשם, ורק אחרי שראינו את הסרטונים הבנו למה. אני לא מאמין שיש מקום בטוח לילדים שלנו. במקום שמתועד ובו זה עדיין קורה, זה אומר דרשני".

"מקרים של חשד לטלטול פעוטות ופגיעה בהם, פעם אחר פעם, לא יכולים לעבור בשקט", אמרו במועצה לשלום הילד. "ילדים צעירים לא יכולים להתגונן וברוב המקרים גם לא יכולים לספר ולהסביר אם נפגעו וזהו תפקידנו כחברה לעשות הכול כדי להגן עליהם. ההגנה הזאת חייבת לכלול רישוי לפתיחת מסגרות לגיל הרך ופיקוח הדוק על אותן מסגרות, לרבות פיקוח שוטף על איכות כוח האדם המקצועי והיחס לילדים".