אין תמונה
דובר שוברים שתיקה דין יששכרוף

אחרי שבארגון "שוברים שתיקה" התייחסו בביטול לדבריו של מפקד הפלוגה של דובר הארגון דין יששכרוף, מפקד הפלוגה השני שכיהן בזמן האירוע טוען כי הדברים תוארו באופן שונה מההתרחשויות בשטח. "חוויתי את האירוע המדובר בצורה שונה לחלוטין", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחרונה פורסמו דבריו של אחד משני מפקדי הפלוגה שכיהנו בזמן שירותו של יששכרוף, שטען כי האירוע עליו דיבר האחרון לא היה ולא נברא. ב"שוברים שתיקה" התנערה מדבריו של המ"פ וטענו כי הוא כלל לא נכון בסיטואציה שהתרחשה באירוע עצמה.

לעומת זאת, אמש (ראשון), המ"פ השני של יששכרוף תיאר בשיחות ווטסאפ שקיים עם מקורביו את גרסתו לדברים. "היה מעצר של פלסטיני בוגר שזרק אבנים", טען. "הוא התנגד לאזיקה והשתמשנו בכוח סביר על מנת להעביר את ידיו לאחור לצורך האזיקה. לא זוכר ברכיות. לא זוכר דם. הוא לא היה 'מסוחרר' או 'מעולף'. לאחר האזיקה נלקח לתחנת המשטרה בחברון".

מפקד הפלוגה הוסיף כי "הצגת הבחור כ'מסכן' שחטף מכות מחיילים היא הצגה לא נכונה של המציאות. מדובר על פורע חוק שהתנגד לאזיקה והחיילים נאלצו להשתמש בכוח סביר על מנת להעביר את ידיו לאחור לטובת האזיקה. לאחר האזיקה מצבו של הפלסטיני היה טוב מאוד. הוא היה בהכרה מלאה ולא נזקק לשום טיפול רפואי".

הערכה: החקירה תסתיים ללא הכרעה

יששכרוף נחקר ביום חמישי באזהרה בחשד לתקיפה במשטרת חברון. החקירה התקיימה בעקבות פנייתה של שרת המשפטים איילת שקד ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שבעדותו לארגון, הודה יששכרוף כי היכה פלסטיני בעת שירותו הצבאי בחברון. יחד עם זאת, בשלב זה ההערכות הן שהחקירה תסתיים ללא ממצאים מרחיקי לכת, שכן הסיכוי לאתר את הפלסטיני שהותקף לכאורה קלוש ביותר.

התיק בעניינו של יששכרוף הועבר לפרקליטות כדי לקבל הנחיות להמשך טיפול בנושא, אולם לכולם ברור כי אם לא יימצא הפלסטיני - התיק יסגר. כלל הגופים המעורבים בנושא מודעים לכך מלכתחילה, מה שמעלה תהייה מדוע נעתרה הפרקליטות לבקשת שרת המשפטים והורתה על פתיחה בחקירה. זאת ועוד, אם המשטרה היתה פותחת בבדיקה בלבד, ועוברת לחקירה רק בעת ביסוס התנאים לכך, הרי שהיה מתברר כי אין כל צורך בחקירתו של יששכרוף בנושא.