ירי מנשק אוטומטי והשלכת רימון רסס לעבר בית בו מתגוררים ילדים קטנים, והיכן המשטרה? תושב הכפר ריינה שמצפון לנצרת, טוען שהגיע בשבוע שעבר לתחנת המשטרה בעיר על מנת להגיש תלונה בפעם השנייה על התנכלות מסכנת חיים לו ולבני משפחתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו, צילומי מצלמות אבטחה שהציב בביתו תיעדו אלמוני שמגיע בשני מקרים שונים לחזית ביתו, יוצא מהרכב בו שהה, מתחיל לירות לעבר הבית עם נשק אוטומטי, ואז נמלט מהמקום. חודש לפני כן, בסרטון אחר, נראה אותו חשוד מגיע שוב למקום, משליך רימון רסס לעבר הבית - ושוב נמלט.

בעל הבית מיהר לדווח למשטרה על המקרים, אלא שלטענתו לא זכה לכל יחס. "אני לא מבין איך עד היום המשטרה לא מצליחה להגיע למי שעושה את זה", הוא מספר לחדשות 2 Online. "הילדים חיים בפחד".

"בפעם הראשונה, שזרקו את הרימון השוטרים לא לקחו את המצלמות ולא התעניינו. אני הבאתי את הצילומים לחוקרים. איזה מן חיים אלה שאתה חי בפחד ולא יודע מי מנסה לפגוע בך?", הוא מוסיף. לדבריו, כשהגיע לתחנת המשטרה והציג את הצילומים, נתקל בשוטרים שצופים במשחק הכדורגל של ברצלונה - שפחות התעניינו בו.

"כמעט הרגו אותי, והמשטרה לא עשתה כלום"

וזה לא המקרה היחיד שבו השוטרים התעלמו לכאורה ממצוקות תושבים בצפון. מרעי מרעי, תושב הכפר ואדי חמאם הסמוך לכנרת, טוען שבזמן שפעל להפריד בין שני אחים שהסתכסכו - אחד מהם משך אותו אל הרכב בו נהג והחל לנסוע, באופן שסיכן את חייו - וגרם לפציעתו בכל חלקי גופו.

למרות שלמרעי יש תיעוד של המאורע הקשה, במהלכו נתלה על חלון המכונית במהלך הנסיעה ונפצע - המשטרה, כך לטענתו, נותרה אדישה. "המשטרה כנראה תסגור את התיק למרות שבמצלמות האבטחה רואים איך האדם נסע והייתי עדיין תלוי על האוטו", הוא מספר.

"איזה היגיון יש בכך שאדם רצה להרוג אותי והמשטרה לא עושה עם זה כלום?", מוסיף מרעי, שהביא אף הוא את הראיות בפני השוטרים. "שתקתי תקופה ארוכה, חשבתי שהם יזומנו לחקירה, אבל לצערי עד היום לא קרה כלום".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הטענות. תיק החקירה נשוא הפניה עודנו מתנהל ובשל כך לא נוכל למסור פרטים נוספים אודותיו. ככלל, חקירות מנוהלות במשטרה באופן מקצועי, ככל שקיימות טענות בנושא זה, ראוי כי הן ייבחנו ויבדקו ע״י הגורמים המוסמכים. משטרת ישראל תמשיך לנהל חקירות פליליות ביסודיות ובמקצועיות, תוך איזון מתמיד בין הגנה על זכויותיהם של נחקרים לבין בירור העובדות והגעה לחקר האמת".