עורך הדין יורם חכם
עו"ד יורם חכם ז"ל | צילום: חדשות 2

המשטרה חידשה את חקירת הרצח של עורך הדין יורם חכם, והבוקר (רביעי) הודיעו במשטרה כי על הפרשה הוטל צו איסור פרסום. ככל הנראה חלה התפתחות משמעותית בחקירה, ולאחר הוצאת הצו אף נודע כי עבריין בכיר נעצר בפרשה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת ההתפתחות בפרשה נעשים חיפושים בנתניה אחר גופת אדם שנרצח לפני כמה שנים ועד עכשיו לא נמצאה גופתו. בעקבות ההתפתחות בחקירה, סבורים החוקרים שיהיה ניתן להגיע אל אותה גופה. בחקירת הרצח הזה היה ברור כבר אז שהאיש, שהיה מוכר כעבריין, נרצח – אך עד עכשיו גופתו לא נמצאה.

לאחרונה חודשה החקירה הסמויה ביחידה הארצית לחקירות בין לאומיות, וכעת היא הפכה לחקירה גלויה. הבוקר הוצא צו איסור פרסום על פרטי ההתפתחות, אך במשטרה מעריכים שכבר בקרוב יהיה ניתן לפרסם פרטים נוספים בעניין.

הואשם בשני מקרי רצח, אבוטבול
חקירה בעניינו לא העלתה דבר. אבוטבול | צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר

בחודש יוני 2015 נעצר חשוד נוסף בחשד למעורבות ברצח עורך הדין - במסגרת החקירה שמתנהלת כחלק מפרשה 512. עוד לפני המעצר הותר לפרסום כי אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשע החשוד שהיה מעורב בחיסול עורך הדין הפלילי - בפיצוץ מטען ברכבו. אך בהמשך, החקירה בעניין אבוטבול לא העלתה דבר.

זירת הרצח של חכם
זירת הפיצוץ ברכב של חכם | צילום: Roni Schutzer/Flash90

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב. במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. אף חשוד לא נעצר במסגרת החקירה. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.