מנהלת בית הספר שבשטחו אירעו המקרים החמורים מגיבה לראשונה: בשיחה בלעדית עם כתבנו גיא פלג, מנהלת בית הספר בו לימד המורה החשוד בעבירות מין בתלמידות מבהירה כי לא ידעה דבר על המתרחש - וכי יש בידיה מסמכי אישור העסקה של המורה במוסד החינוכי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני כל כך מנסה לייצב את בית הספר ולהפסיק את הפגיעה בילדים", אמרה המנהלת. "באמת לא היה שום סימן מחשיד. אף אחד, לא אני ולא הצוות, לא ראינו שום דבר חשוד. אלה שמועות זדוניות ובלתי נסבלות". בהתאם לדבריה של המנהלת, במשטרה הבהירו כי במשטרה אין כוונה לחקור את המנהלת או מי מסגל בית הספר.

המסמך של משרד החינוך אודות המורה החשוד
המסמך של משרד החינוך אודות המורה החשוד | צילום:

עוד טענה המנהלת בשיחה עם חדשות 2, כי בידיה יש את כל המסמכים מהמשטרה שמעידים על כך שמותר היה לה להעסיק את המורה החשוד. ב"אולפן שישי" הערב חשפנו מסמך של משרד החינוך משלשום, 7 ביוני, בו נכתב במפורש כי בעניינו של המורה, שאול שמאי, מתנהלת חקירה וכי יש לו רישום פלילי - אולם אין לו עבר של עבריינות מין. המשמעות: לו היה מבקש להתקבל לבית הספר על סמך הטופס הזה לפני יומיים - סביר שהיה מתקבל.

"לא מדובר בנגיעות תמימות, הוא נגע באיברים אינטימיים"

אמש (חמישי) התיר בית המשפט לפרסם כי שאול שמאי, בן 49 מראשון לציון, הוא המורה החשוד בביצוע עבירות מין בבית ספר יסודי בצפון תל אביב. שמאי הגיש בקשה לבית משפט לצו איסור פרסום על שמו, אך בקשתו נדחתה.בית משפט השלום בתל אביב האריך שלשום בשבעה ימים את מעצרו של שמאי, החשוד בביצוע מעשים מגונים בלפחות 10 מתלמידותיו.

"אין מדובר בנגיעות תמימות, אלא נגיעות באיברים אינטימיים", אמרה השופטת. "כשנוגעים באיברים אינטימיים של ילדה זה לא משנה אם זה מעל או מתחת לבגדים", הוסיפה השופטת. נציג המשטרה אמר בדיון כי "המעשים נעשו במשך זמן רב במספר הזדמנויות שונות כאשר החשוד מחנך מחליף. הילדות לא יודעות לתאר זמן מדויק".

שמאי בדיון בהארכת מעצרו
שמאי בדיון בהארכת מעצרו | צילום:

התלמידות שסיפורן הוביל למעצרו של שמאי, סיפרו כי המורה המחליף נהג בסוף השיעור ללטף, לחבק ולנשק. מדובר בתלמידות בכיתה ב' בנות 7. אחת או שתיים סיפרו להורים, שסיפרו למנהלת ולמשטרה.

המורה בחקירתו במשטרה: "מעלילים עליי, לא ביצעתי שום עבירות מין"

בידי החוקרים של מרחב ירקון יש יותר מ-10 תלונות ובשלב זה החקירה מתרחבת לעוד מקומות בהם הועסק המורה באזור ראשון לציון. בשלב זה נבדק כיצד קורה שאותו מורה, שהורשע לפני חודש במעשה מגונה בתלמידה בת 13 שאותה לימד בשיעורים פרטיים, המשיך ללמד והועסק בבית הספר כמורה מחליף למרות שהורשע.

תלמידה עם הורה בבית ספר
נגיעות תמימות או עבירות מין? | צילום: 123 RF, חדשות

במהלך חקירתו במשטרה הכחיש המורה החשוד את המיוחס לו וציין כי מדובר היה ב"חיבוקים אבהיים". "אני לא נגעתי באיברים אינטימיים", אמר לחוקרים. "אתם מעלילים עליי עלילת שווא. אני לא מכחיש שנגעתי בהם אבל לא באיברים אינטימיים. תקחו את המצלמות שיכולות להוכיח הכל. לא ביצעתי שום עבירת מין. לא נגעתי במקומות שאתם מציינים. סך הכל זה היה חיבוק אבהי. אני לא מכחיש שנגעתי. הכל נעשה בנוכחות כל התלמידים מעולם לא התבודדתי עם מישהו מהתלמידים או התלמידות".