אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: Oleksii Shulzhenko, 123RF)
אילוסטרציה- למצולמים אין קשר לנאמר | צילום: Oleksii Shulzhenko, 123RF

אב בית כבן 37 בישיבה בירושלים נעצר בשבוע שעבר בחשד לעבירות מין במספר תלמידי ישיבה קטינים, וכן ילדי שכניו - כך הותר הבוקר (שני) לפרסום. אתמול הצליחה המשטרה להגיע לקורבנות נוספים של הגבר שהעידו בפני החוקרים על המעשים הקשים שעברו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, הגבר נהג לזמן את התלמידים למחסן הצמוד למבנה הישיבה, שם ביצע בהם את העבירות החמורות. עולה חשד כי לעתים אף ביצע את המעשים ביותר מקטין אחד במקביל. עוד עולה כי בחלק מהמקרים שילם החשוד לקורבנות ובמקרים אחרים אף איים עליהם.

החשוד נעצר כבר בשבוע שעבר ונחקר: מהמשטרה נמסר כי עולה חשד שהאיש ניצל את מעמדו וקרבתו לילדים תמימים, בהם פגע מינית. אב הבית חשוד בעבירות של מעשים מגונים, מעשי סדום בקטינים ואיומים.

תקף ע"פ החשד סמוך לישיבה. ארכיון (צילום: mik38, 123RF)
תקף ע"פ החשד סמוך לישיבה. ארכיון | צילום: mik38, 123RF

במהלך החקירה בימ"ר ירושלים סירב אב הבית לשתף פעולה עם החוקרים. בית המשפט בירושלים האריך את מעצרו עד ליום רביעי, לאחר החג.

"הודות לחקירה מורכבת, מאומצת ורגישה של החוקרים אותרו חלק מהקורבנות שהגיעו למסור עדות במשטרה", נמסר. "מהחקירה עולה מסכת התעללות ופגיעות מיניות קשות המיוחסות לחשוד לפיהן נהג לזמן הקטינים למחסן הצמוד למבנה הישיבה, ושם ביצע בהם את העבירות המיוחסות לו - בחלק מהמקרים המעשים בוצעו במספר קטינים ביחד".

עוד הדגישו במשטרה כי מהחקירה עולה ש"החשוד ניצל מעמדו וקירבתו לילדים תמימים בהם על פי החשד פגע מינית. מעצר החשוד עוד טרם קבלת תלונות הקורבנות נועד בראש ובראשונה לגדוע את מעלליו של החשוד ולחקור אותו בגין העבירות המיוחסות לו. החקירה נמשכת בשיתוף גורמי הרווחה והחוקרים פועלים לאיתור קורבנות נוספים במטרה למצות עם החשוד את מלוא חומרת הדין".