אישה בת 74 פונתה הבוקר (שני) מדירתה במודיעין לאחר שככל הנראה נדקרה על ידי בעלה, בן 77, שלאחר מכן פגע גם בעצמו. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לשניים טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לבית החולים תל השומר ואסף הרופא כשהם סובלים מפצעי דקירה. מבית החולים נמסר כי מצבה של האישה בינוני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגבר התקשר למשטרה בשעות הבוקר למוקד המשטרה וסיפר שדקר את אישתו ברחוב מגדל המנורה במודיעין. כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו את האישה פצועה, ולצידה את הגבר כשהוא פצוע באורח בינוני עם פציעה דקירה בפלג גופו העליון.

"כשנכנסו לדירה ראינו אישה כבת 74 שוכבת על הרצפה כשהיא בהכרה וסובלת ממספר פצעי דקירה, הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל חבישות ועצירת דימומים והיא פונתה במצב קשה לבי"ח תל השומר", סיפרו הפרמדיקים של מד"א מישל רשקובסקי וזיו פרמן שהוזעקו למקום. "גבר כבן 77 שהיה בדירה סבל גם הוא מפציעות מדממות בפלג גופו העליון ופונה במצב בינוני ויציב לבי"ח אסף הרופא".

רק לפני כשבוע הגיעו מאות בני אדם הגיעו להפגנות בתל אביב, ירושלים וחיפה במחאה על אוזלת ידן של הרשויות בטיפול בתופעת האלימות נגד נשים. זאת, לאחר שרק השנה נרצחו 17 נשים.

הפגנה נגד אלימות כלפי נשים בת
מתוך המחאה בשבוע שעבר | צילום: מאור רוזנשטיין

המפגינים אחזו בשלטים ועליהם התנוססו תמונותיהן של ארבע הנשים שנרצחו השבוע. על השלטים נכתבה השאלה "מי תהיה הבאה בתור?" ונשמעו הקריאות: "ביבי תתעורר, דם נשים הוא לא הפקר" ו"לא נחמדות, לא שותקות - נשים עושות מהפכות".

"17 נשים נרצחו מתחילת השנה בידי בני זוגן. במדינה מתוקנת, שבוע כזה היה שבוע אבל לאומי", אמרה יו"ר ויצו ישראל גילה אשרת בהפגנה בכיכר הבימה בתל אביב במהלכה הדליקו נרות זיכרון ועמדו דקת דומייה לזכר הנרצחות.

"כמיליון נשים וילדים נמצאים במעגל האלימות במדינת ישראל", הוסיפה אשרת. "מאחורי המספרים האלו, מסתתר ים סוער של תהומות כאב. אלימות היא קו אדום. אני קוראת לממשלת ישראל לקחת אחריות, ולהעמיק את הטיפול בטרור חברתי זה".