"משרד המשפטים מנסה לעכב". סלומינסקי (צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות)
המשטרה תבקש מעבר מבדיקה לחקירה | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות

המשטרה פנתה אתמול (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לאפשר לה לחקור באזהרה את ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) בחשד למספר מקרים של הטרדה מינית. המשטרה תבקש להפוך את הבדיקה בעניינו לחקירה, מכיוון שלטענתה חקר האמת מחייב זאת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כארבעה חודשים נחשפה הפרשה, בעקבות עדויות על הטרדות מיניות לכאורה של נשים, שהובאו בפני ועדת רבנים. הוועדה עימתה את חבר הכנסת עם הטענות והוא מבחינתו אמר שמדובר בהתנהלות לבבית ובסדרה של אירועים לבביים שהתפרשו לא נכון.

תקופה ארוכה דובר במסדרונות הכנסת כי סלומינסקי נוהג להטריד מינית, אך עד אז אף אחת מהנשים שהוטרדו לא הסכימו להעיד. לפני מספר חודשים הנשים שטוענות שהוטרדו, רובן דתיות, מסרו את עדותן.

בנט: "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
ינקוט צעדים? בנט | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

שר החינוך וראש סיעת הבית היהודי, נפתלי בנט, זימן אז אליו את סלומינסקי שהכחיש בפניו את הדברים. בנט הורה על הקמת ועדת הרבנים שבדקה את החשדות. בינהם הרב שלמה אליהו, רבה הראשי של העיר צפת וחבר מועצת הרבנים, והרב איתן אייזמן איש חינוך וחבר פורום "תקנה".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ), לשעבר מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל, אמרה הערב בעקבות הפרסום כי "על היועמ"ש להיענות לדרישת המשטרה בחיוב ולהורות לחקור באזהרה את ח"כ ניסן סלומינקי בהקדם כדי להגיע לחקר האמת. לא ייתכן שבמשך כחודשיים, נבחר ציבור, יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, ממשיך להופיע בכנסת ישראל ולהחזיק באופן פורמלי בתפקידיו למרות הטענות הקשות על הטרדות מיניות וניצול מעמדו לפגיעה בנשים".

רוזין מתחה ביקורת גם על התנהלותו של בנט ואמרה: "צר לי שגם כעת שר החינוך, ראש מפלגתו וחבריו לסיעה, מעדיפים למלא פיהם מים מאשר לקרוא לח"כ סלומינסקי להתפטר מתפקידו לאלתר. למתלוננות האמיצות, ולציבור הנשים בישראל, מגיע צדק - מגיע לנו בית מחוקקים נקי מעברייני מין לכאורה".