ביום שני הקרוב יובא למנוחות סמי מרציאנו, לאחר שחלקי גופתו נמצאו השבוע קבורים בגינה הקהילתית בשכונת ארמון הנציב בירושלים. איך הפך סכסוך שכנים, שחיו דלת מול דלת, לסרט אימה שזעזע את המדינה?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

40 שנה סמי מרציאנו חי בגפו בשכונה בירושלים. הגבר הערירי, שהתמודד עם מחלה נפשית, היה לחלק קבוע מהנוף של השכונה. לפני כמה שנים נכנסו לדירה הסמוכה לדירתו בני הזוג אנדריי ולצ'סקי וקלייר קרובלי. השניים שעלו מברית המועצות לא נטמעו בשכונה הוותיקה.

בני הזוג נמנעו מלהתרועע עם השכנים, ומאחורי הגב כונו "תמהונים". ולצ'סקי עלה ב-1995 ולא עבד, חי על קצבת נכות מביטוח לאומי בשל מצבו הנפשי. סכסוך של שנים התפתח בינו לבין שכנו שחי דלת מולו. הוא טען כי מרציאנו התעמר בו ורדף אותו, ולאורך השנים הוא הגיש נגדו אין ספור תביעות.

השקית שנמצאה בגינה הקהילתית
הגופה נטמנה בגינה | צילום: דוברות המשטרה

השכנים מספרים כי סמי ובני הזוג החשודים היו רבים על נושאים רבים, החל מתפקידים בוועד הבית ועד לחלוקת שטח הגינה. "האהבה שלו הייתה פרחים, לעבוד בגינה", מספרים. אך בניית הפרגולה בגינה הכעיסה את בני הזוג, שלא איחרו להגיב, וכך החלה שרשרת תלונות הדדיות במשטרה.

במוצאי שבת, חבר של סמי ראה כי הוא אינו יוצר קשר ודיווח על כך למשטרה, דיווח שהזניק את החקירה. החוקרים חשדו שיש קשר לדיווח של שני נערים שראו את השכנים עם עגלה ועליה שקית זבל גדולה, מתנהגים בצורה חשודה. במהלך מהיר נעצרו השניים, והמשטרה החלה בסריקות מתוך הנחה שסמי כבר לא בין החיים.

מכחישה מערובות ברצח, קרובלי
מכחישה מערובות ברצח, קרובלי | צילום: חדשות 2

העורבים על העץ סימנו לצוות החיפוש את מקום קבורתו של מרציאנו. בחקירה הודה ולצ'סקי ברצח שכנו, ובת זוגו סיפרה שסייעה לבתר את הגופה ולפזר את חלקיה בגינה השכונתית. השניים טוענים כי סמי נהרג בעת עימות, כחלק מהגנה עצמית, אך במשטרה סבורים כי מדובר ברצח מתוכנן מראש.

תגובת עורך הדין נאיל זחאלקה שמייצג את האישה: "האישה מטופלת על ידי רשויות בריאות הנפש וחיה מקצת נכות. היא משתפת פעולה עם החוקרים ומכחישה מעורבות בגרימת מותו של המנוח".