"היה פיצוץ אדיר שהרעיד את כל הבית, פתחתי את החלון וראיתי שהרכבים שלי עולים באש" - כך משחזר עיסאם, שנפל קורבן למה נחשד כפשע שנאה בישוב ערה בוואדי ערה. מדובר באירוע השלישי מסוגו תוך שלושה שבועות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יכולתי רק להתקשר למשטרה להודיע מה קרה", סיפר עיסאם לחדשות 2 Online. "הצלחתי להציל רכב אחד, שהרחקתי כדי שלא יישרף - ואז ראיתי שרשמו על קירות הבית 'תג מחיר מגילי וד"ש מהמורחקים'". לדבריו, מאז האירוע הוא פועל יחד עם המשטרה והשב"כ בחקירת האירוע: "לא עצמתי עין".

"זו פעם ראשונה שזה קורה בשכונה שלי, ואני לא זוכר שהיה דבר כזה בכפר", אמר עיסאם. "הייתה תנועה של יהודים דתיים ברכב באזור לפני כמה ימים, אבל אף אחד לא חשד - ואני עוד לא יודע אם זה קשור, זה בחקירת שב"כ. אני מודה לאל לא נגרם נזק לנפשות", סיכם.

שני רכבים הושחתו
הכתובות שרוססו במקום | צילום: דוברות המשטרה

האירוע מתווסף לשני מקרים נוספים, שהתרחשו תוך שעות בשועפט ובכפר נאעורה הסמוך לעפולה. כ-20 כלי רכב שחנו בין שכונת רמת שלמה לשכונת שועפט בירושלים הושחתו ועל חלקם רוססה הכתובת "תג מחיר", ולחלקם נוקבו הצמיגים. "נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו לאיתור המעורבים", נמסר מהמשטרה.

שעות ספורות לאחר מכן התקבל דיווח במשטרה על אירוע "תג מחיר" נוסף: שתי כתובות "תג מחיר מנהלי" ו"נקמה מנהלי" שרוססו על קירות בתים אותרו בכפר נאעורה הסמוך לעפולה. בנוסף אותרו בקרבת מקום שמונה כלי רכב של מקומיים שגלגליהם נוקבו. חוקרי משטרת ישראל שהגיעו למקום אספו ממצאים מהזירה ופתחו בחקירת האירועים.