אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: zurbagan, 123RF

אדם המועסק כמחנך בבית ספר יסודי בטבריה חשוד במעשים מגונים בקטינות - כך פרסמה הבוקר (שלישי) לראשונה הכתבת הדס שטייף בגלי צה"ל. לפני יותר משנה התעוררו חשדות בעבר כלפי האיש, כשהתגורר ביישוב בבקעת הירדן: שלוש תלונות הוגשו נגדו אז - והוא עזב את היישוב, שינה את שמו והמשיך לעסוק בחינוך בטבריה. הפרשה מגיעה זמן קצר לאחר חשיפת החשדות נגד המורה שאול שמאי, שנעצר בחשד לעבירות מין בעשרות ילדות - וגם במקרה זה עולה השאלה כיצד אדם שחשוד בעבירות מין מועסק במערכת החינוך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפרשה החלה לפני יותר משנה, כאשר מספר הורים לילדות בנות 6-12 חשדו כי תושב היישוב בו הם מתגוררים בבקעת הירדן פגע מינית בילדות. שלוש תלונות נגדו הוגשו במחוז ש"י במשטרה: האיש, תושב השכונה בה התגוררו הילדות, נעצר, נחקר והכחיש את החשדות נגדו.

המשטרה העבירה ממצאים בנושא לפרקליטות, ולפני מספר שבועות חזר התיק למשטרה להשלמת עדויות חסרות בתיק החקירה: בגל"צ פורסם כי זמן קצר אחרי הגשת התלונות והמעצר, פנתה קבוצת הורים ביישוב לחשוד באמצעות מכתב וביקשה ממנו לעזוב - ואכן, תוך זמן קצר עזב האיש, יחד עם אשתו וילדיהם, את היישוב.

לאחרונה נודע כי החשוד עובד מחנך בבית ספר יסודי בטבריה, לאחר ששינה את שמו. לאחר פנייה למנהלת בית הספר בטבריה, היא נדהמה לשמוע על החשדות ועל ההמלצה לכתב אישום נגד המורה בבית ספרה. לטענתה, מעולם לא הייתה בעיה או עלה חשד נגד המורה, שמחנך בבית הספר: עם זאת, היא החליטה להודיע על כך לגורמים הממונים עליה במשרד החינוך, כולל למפקחי בית הספר. הודעה אודות החשדות נגד המחנך גרמה לסערה גדולה: העניין הועבר לבדיקה יסודית ולטיפול היועצת המשפטית של משרד החינוך.

ראש עיריית טבריה, ששמע על החשדות נגד המורה, הורה למנהלת להוציאו לחופשה החל מהבוקר עד לבירור עניינו, בעיקר משום שלא סיפר את האמת מדוע עזב את יישובו וטען כי רצה להיות קרוב יותר לבית הספר. ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי בעקבות הפנייה, "המשרד החל בבדיקה ויעדכן מיד אודות הממצאים, ובהתאם להם דרכי הטיפול".