ישוחרר מהכלא אחרי 4 וחצי שנות מאסר, מלכה
מלכה. חשש לבטחונו | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בשבוע שעבר הטיח העבריין עמיר מולנר האשמות קשות בערן מלכה, מי ששימש בעבר ראש צוות החקירה שטיפל בארגון הפשע שלו, בעת שחקר אותו על דוכן העדים. כעת, אחרי שמולנר זוכה בתיק בו הגן על עצמו, למשטרה הגיע מידע על כוונה לפגוע במלכה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות המידע הרגיש, לפיו ארגונו של מולנר מתכוון לפגוע במלכה - המרצה עונש מאסר בפועל בעקבות חלקו בפרשת רונאל פישר - החליטו במשטרה שלא להסתכן, ולא לאפשר למלכה לצאת לחופשות עד להודעה חדשה.

מולנר זוכה באפריל האחרון במשפט בו ייצג את עצמו. הפרקליטות האשימה את מולנר בהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו לאחר שבשנת 2013 סירב, לכאורה, לפתוח לשוטרים את דלת ביתו. הוא, מצדו, טוען כי התיק נגדו מלא בשקרים אותם בדה מלכה, שהיה אז ראש מפלג החקירות.

מולנר. חקר - וזוכה
מולנר. חקר - וזוכה | צילום: Yossi Zeliger/Flash90

במשפט חקר מולנר את מלכה, ואמר לו "לא באתי לכאן כדי להזיק לך או לנקום", אך הוסיף: "כששוטרים משקרים בבית משפט זה בסדר, מעולם לא הוגשו כתבי אישום על זה". לדבריו, "ידוע לי שערן מלכה עמד בראש צוות החקירה, נפגשתי איתו לא מעט פעמים בחקירות - במשך תקופה ארוכה הם פעלו כנגדי בעודף מוטיבציה, וברוב המקרים חטאו לאמת".

לדבריו, מלכה היה "הצ'יף" שהנהיג את הפעילות המשטרתית נגדו, ובעבר אף האשים מולנר את מלכה בבקשת כספי שוחד ממנו. מלכה השיב: "נהגתי כלפייך ביושר, לגמרי ביושר".