לא מסכים עם ליצמן? אריה דרעי
הזוג דרעי בדרך לחקירה (ארכיון) | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל

שבוע לאחר שנחקרו לראשונה, שר הפנים אריה דרעי ורעייתו יפה יתייצבו מחר (שני) בבוקר בפעם השנייה לחקירה במשרדי להב 433. חקירת בני הזוג, שגם הפעם ייחקרו בנפרד, לא תסתיים מחר והם יידרשו לעוד מספר חקירות נוספות. מאחר שמדובר בעיקר בחשד לביצוע עבירות כלכליות, במשטרה מעריכים כי חקירת הפרשה תימשך עוד חודשים ארוכים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהממצאים שנאספו עד כה, החוקרים מתמקדים בעבירות המס והלבנת ההון, וכן בחשד שבחלק מהתרומות שהוקצו לעמותת "מפעלות שמחה", בראשה עמדה יפה דרעי, נעשה שימוש לצרכים אישיים. בעניין זה, רוב התורמים לעמותה ובכלל זה גם המיליארדר הישראלי-גיאורגי מיכאל מירילשווילי ובנו יצחק, בעלי ערוץ 20, כנראה לא ידעו על השימוש שנעשה בכספים לצרכים אישיים.

גורם בכיר שמעורב בחקירה סיפר כי "גם כיום זו חקירה שמובילה רשות המסים - המשטרה משמשת בחקירה הזו רק כינור שני".

"החקירה תימשך חודשים ארוכים" | צילום: פלאש 90, חדשות

חוקרי המשטרה מנסים לתהות על מסלול הכספים ועל השינוי במטרותיהם - בעיקר במקרה של המיליארדר מיכאל מירילשווילי, שתרם כספים לעמותה. העבירות המיוחסות לדרעי - ובהן מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות מס - הן עבירות חמורות, הגם שלא מיוחסת לו עבירת שוחד. בתחילה דובר בעיקר על עבירות מס - סביב דירות שמכר השר לאחיו שלמה דרעי ומימון בניית בית הנופש בספסופה - אך התיק כיום מכיל חשדות של ממש לעבירות חמורות.

גורם אכיפה בכיר אמר בשבוע שעבר כי תיק החקירה נגד השר אריה דרעי בחשד לעבירות שחיתות "בינוני עד חלש מאוד". אותו גורם הוסיף ואמר כי זו לא "הכצעקתה" וציין שבכל הנוגע לעבירת המיסוי התיק "חזק מאוד עד סגור".

דרעי עצמו הגיב ביום חמישי לראשונה לחקירה נגדו: "מודה לקדוש ברוך הוא". דרעי הוסיף: "אני מודה בשמי ובשם אשתי הצדקת לקדוש ברוך הוא על כל מה שקורה, על כל חקירה וכל פרסום. אין לנו שום תלונות".