החשודים ברצח השכן
החשודים ברצח השכן | צילום:

הותרו לפרסום פרטי הרצח המזעזע בירושלים: בני הזוג אנדריי ולצ'סקי וקלייר קרובלי, המתגוררים בשכונת ארמון הנציב בעיר חשודים שרצחו את שכנם, ביתרו את גופתו וקברו את חלקי הגופה בחצר סמוך לביתם. השניים נעצרו ביום ראשון בחשד שביצעו את המעשה, ככל הנראה בעקבות סכסוך שכנים מתמשך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחר הצהריים (שלישי) הותר לפרסום כי הנרצח הוא שלמה סמי מרציאנו, בן 57. ממצאי החקירה מעלים כי כבר ביום חמישי קראו בני הזוג למרציאנו להיכנס לביתם באמתלה כלשהי – אז הלמו בו באמצעות חפץ כלשהו והביאו למותו.

שלמה סמי מרציאנו ז"ל
שלמה סמי מרציאנו ז"ל | צילום:
הגינה בה נקבר מרציאנו ז"ל (צילום: חדשות 2)
הגינה בה נקבר מרציאנו ז"ל | צילום: חדשות 2

בשלב זה, לפי החשד, השניים ביתרו את גופת הנרצח. במשטרה סבורים כי המנוח שהה בדירתם ללא רוח חיים לפחות יממה, שבמהלכה הם עטפו את חלקי הגופה והכניסו אותם לשקיות ניילון. על-פי החשד, במהלך ניסיונם לטשטש ראיות, הם דאגו לנקות ולשטוף את כל סימני הדם שהיו בדירה.

השקית שנמצאה בגינה הקהילתית (צילום: דוברות המשטרה)
השקית שנמצאה בגינה הקהילתית | צילום: דוברות המשטרה

בלילה שבין שישי לשבת בסוף השבוע האחרון העבירו בני הזוג את גופתו של מרציאנו בעגלה או במריצה לגינה סמוכה לביתם, שבה הם ודיירים אחרים קיבלו חלקות מהמנהלת השכונתית בארמון הנציב וגידלו ירקות ופרחים.

חברו של הנרצח גילה: הבית נותר פתוח

על-פי החשד, בגינה המדוברת חפרו בני הזוג בור גדול שבו טמנו את חלקי הגופה. אלא שבעת שהעבירו את חלקי הגופה זיהו אותם שני נערים שחזרו באותה העת מבילוי של ליל שבת ומיהרו לדווח למשטרה. "חזרנו מבילוי וראינו את השכנים שלו (של הנרצח) מביאים משטח מעץ עם ארבעה גלגלים, נמוך, ועל זה שקית שחורה נפוחה גדולה", סיפר אחד הנערים. "ברגע שראו אותנו הם עזבו את הכול והניחו את זה על הרצפה".

תחילה, חוקרים שהגיעו למקום לא מצאו דבר חריג, אך למחרת היום הגיע לביתו של מרציאנו חבר קרוב שהופתע לגלות כי הבית נותר פתוח. הוא נכנס ומצא את חפציו של המנוח בבית - אך כל הניסיונות לאתרו עלו בתהו.

העגלה בה השתמשו הנאשמים (צילום: דוברות המשטרה)
העגלה בה השתמשו החשודים | צילום: דוברות המשטרה

בשלב הזה פנה החבר אף הוא למשטרה, שם מיהרו לחבר ולקשור בין שני הדיווחים. חוקרים שהגיעו אתמול בבוקר למקום הבחינו בסימנים שמעידים על חפירה. כשהוזעקו מתנדבים שחפרו את הבור - הם מצאו לתדהמתם את השקיות עם חלקי גופו של מרציאנו.

ביתו של מרציאנו ז"ל
ביתו של מרציאנו ז"ל | צילום:

במהלך חקירתם, בני הזוג קשרו עצמם למעשה. מדובר בעולים מרוסיה שמעצרם הוארך ב-10 ימים. במשטרת ירושלים אומרים שמדובר באחד ממעשי הרצח האכזריים ביותר שבהם נתקלו החוקרים וההערכה היא שהוא תוכנן בקפידה.

"מדובר בגבר בשנות ה-40 לחייו שמוכר במשך שנים לרשויות בריאות הנפש ואף טופל על ידם", אמרו עורכי הדין אריאל הרמן ואנה בריל מהסנגוריה הציבורית שמייצגים את הגבר החשוד במעשה. "החשוד נמצא במצב נפשי קשה ומשתף פעולה במידת יכולתו ומסוגלותו עם החוקרים. אנו ממתינים שהמשטרה תסיים את החקירה ותבחן לעומק את מכלול הנסיבות שהובילו לאירוע.

עורך הדין נאיל זחאלקה, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את האישה שחשודה ברצח הוסיף: "האישה מטופלת על ידי רשויות בריאות הנפש וחיה מקצבת נכות. היא משתפת פעולה עם החוקרים, ומכחישה מעורבות בגרימת מותו של המנוח".