"תג מחיר", שועפאט | צילום: דוברות המשטרה

כ-20 כלי רכב שחנו בין שכונת רמת שלמה לשכונת שועפאט בירושלים הושחתו הלילה (שני). על חלק מהרכבים רוססה הכתובת "תג מחיר", ולחלקם נוקבו הצמיגים. "נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו לאיתור המעורבים", נמסר מהמשטרה.  שעות ספורות לאחר מכן התקבל דיווח במשטרה על אירוע "תג מחיר" נוסף: שתי כתובות "תג מחיר מנהלי" ו"נקמה מנהלי" שרוססו על קירות בתים אותרו בכפר נאעורה הסמוך לעפולה. בנוסף אותרו בקרבת מקום שמונה כלי רכב של מקומיים שגלגליהם נוקבו. חוקרי משטרת ישראל שהגיעו למקום אספו ממצאים מהזירה ופתחו בחקירת האירועים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קמתי בבוקר וראיתי שהרכב שלי הושחת", אמר תושב שועפאט לחדשות 2 Online. "כתבו 'מוחמד חזיר' ו'נקמה', ארבעה רכבים של המשפחה שלי נהרסו".

מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה הכוללת פעילות מודיעינית וניתוח ממצאים טכנולוגיים מהאזור. עוד נמסר כי מיד עם קבלת האירוע נפתחה חקירה מיידית לאיתור המעורבים, מעצרם והבאתם לדין. 

"תג מחיר" בנאעורה | צילום: דוברות המשטרה
נאעורה, הבוקר
"תג מחיר" בנאעורה | צילום: דוברות המשטרהעל פי מצלמות האבטחה בנאעורה, סמוך לשעה 02:00 הגיעו מספר דמויות לשכונה הצפונית בנאעורה, ריססו את הכתובות וניקבו צמיגים. ראש המועצה האזורית גלבוע, עובד נור, הגיע לזירה יחד עם גורמי ביטחון ורווחה של המועצה על מנת העניק סיוע ותמיכה ראשונית. "אנו מזועזעים לנוכח אירוע חמור במיוחד", אמרו במועצה.

"גם בוקר קשה זה לא יצליח לשבש את מודל החיים המשותפים המוצלח, המתקיים בגלבוע במשך שנים רבות",הוסיפו. "אנו סומכים על כוחות הביטחון שיטפלו במקרה במלוא הרצינות והחומרה ומאוחדים במאבק כנגד כל מעשה על רקע גזעני. לא ניתן לרעל הזה לטפטף לבין שורותינו".

הצמיגים המנוקבים בנאעורה
הצמיגים המנוקבים בנאעורה | צילום:

"צריך להגדיר את זה נכון - מדובר במעשה טרור וכנראה לעולם לא נדע מי עשה את זה", אמרה תושב נאעורה שרכבו נפגע, בשיחה עם חדשות 2 Online. "אבל אם הקורבן יהודי, השב"כ מונע את האירוע עוד לפני שיצא לפועל".