אהוד אולמרט שוב חשוד בפלילים - הפעם בחשד שהעביר מסמכים מסווגים לגורמים שאינם מוסמכים. המשטרה החלה בבדיקה שבמהלכה ביצעו החוקרים חיפוש חסר תקדים היום (חמישי) במשרדי הוצאות הספרים של ידיעות אחרונות. הפרקליטות הלכה צעד נוסף וביקשה לדחות את הדיון בקיצור עונשו של אולמרט שנקבע לראשון - אך הבקשה נדחתה. מהו הסיפור המלא מאחורי ההחלטה לפשוט על התא של אולמרט?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפברואר 2016, סמוך לכניסתו של אולמרט לכלא, הוא הודיע לשירות בתי הסוהר כי בכוונתו לכתוב ספר שיכלול מידע מסווג. כשמונה חודשים לאחר מכן, באוקטובר 2016, לטענת אולמרט שב"ס לקחו את החומרים והמסמכים ששימשו את אולמרט ולא החזירו לו אותם במשך חודש.

פברואר 16' - אולמרט נכנס למאסר
פברואר 16' - אולמרט נכנס למאסר | צילום:
הסיכום של אולמרט עם שב"ס
הסיכום של אולמרט עם שב"ס | צילום:

כחודש לאחר מכן, באוקטובר של אותה השנה, אולמרט הפסיק להעביר לשב"ס את החומרים המשמשים אותו עבור הטיוטות. בשב"ס החלו לחשוש בשלב הזה שאולמרט מנצל את המצב כדי להבריח מעטפות עם חומרים מסווגים מהכלא. לפני כחודש נתפס פרקליטו בתום ביקור שברשותו פרק מספרו שמכיל מידע סודי, זה מה שהוביל לבדיקת המשטרה.

שב"ס לוקחים את החומר
שב"ס לוקחים את החומר | צילום:
אולמרט טוען - שב"ס לא מחזירים את הטיוטות
אולמרט טוען - שב"ס לא מחזירים את הטיוטות | צילום:

בתוך כך פרקליטות המדינה הגישה היום בקשה לדחות את מועד הדיון בוועדת השחרורים בעניין קיצור עונשו של אולמרט, שנקבע ליום ראשון הקרוב. תוך זמן קצר החליטה ועדת השחרורים לדחות את בקשת המדינה, והדיון ייערך כמתוכנן.

בשב"ס מתעורר החשד
בשב"ס מתעורר החשד | צילום:
פרקליטו של אולמרט נתפס
פרקליטו של אולמרט נתפס | צילום:

בקשת הפרקליטות הגיעה לאחר שבמערכת אכיפת החוק הוחלט לפתוח בבדיקה משטרתית שנועדה לקבוע האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית מלאה בנושא החומרים המסווגים שהוצאו מתאו בכלא ומביתו של אולמרט ששימשו אותו לכתיבת ספרו. עם זאת, גורם שמעורב בפרשה ידע לספר שגם אם בדיקת המשטרה תהפוך לחקירה, ספק גדול אם הסיפור הזה יבשיל לעוד כתב אישום נגד אולמרט.

במסגרת הבדיקה, גבתה המשטרה עדויות ממספר גורמים ונתפסו מסמכים שונים. בנוסף, הבוקר פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים" של קבוצת ידיעות אחרונות בראשון לציון בניסיון לאתר מסמכים שונים ששימשו לכתיבת הספר של אולמרט שאמור להתפרסם, זאת בעקבות צו בימ"ש שאישר זאת. הבדיקה במשרדי הוצאת הספרים מגיעה כשבועיים לאחר הפרסום בחדשות 2 על הבדיקה שנפתחה בעניין.

רה"מ לשעבר אולמרט, ארכיון (צילום: גיל יוחנן)
אולמרט בבית המשפט (ארכיון) | צילום: גיל יוחנן

לפני כחודש נחשף בחדשות 2 כי עורך דינו של אולמרט נתפס בסיום ביקור אצל רה"מ לשעבר, כשהוא מנסה להבריח מסמכים הנחשדים כמסווגים, שהיו על פי החשד ברשותו של אולמרט מאז סיים את תפקידו.