צו פירוק לחברה בבעלותו של אלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס)
נחקר יותר מ-12 שעות. אלוביץ' | צילום: איל יצהר, גלובס

הבוקר (שלישי) הודיעה הרשות לניירות ערך כי פתחה בחקירה גלויה נגד ענקית התקשורת "בזק". בעל השליטה שאול אלוביץ' נחקר משעות הבוקר בחשד לעבירות שבוצעו לכאורה במסגרת עסקת רכישת הענק בין בזק ל"יס", אך על העסקה הזאת דובר בעיתונות בעבר, ועל כן עולים סימני שאלה סביב התזמון של פתיחת החקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחצי השנה האחרונה התפטרו מבזק סמנכ"ל הכספים ושני דירקטורים. התפטרותו של הסמנכ"ל הייתה דרמטית במיוחד, משום שעזב 7 חודשים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד. ההערכה היום בשוק ההון היא שלפחות אחד מהשלושה שהתפטרו נתן עדות מפורטת ברשות לניירות ערך, והעדות היא זאת שהובילה לפתיחת החקירה נגד אלוביץ'.

היום בשעות הבוקר נלקחו אלוביץ' ומנכ"ל yes רון אילון מבתיהם, והם נחקרו במשרדי הרשות. בנוסף, הרשות ערכה חיפוש בבתיהם של השניים וערכה חיפוש במשרדי בזק ו-yes. החקירה עוסקת ככל הנראה בעסקת המיזוג בין yes לבזק שבמסגרתה רכשה האחרונה את חלקו של אלוביץ' בחברת הלווין. ב"גלובס" נחשף כי במסגרת מהלך המיזוג, אולצה yes להקפיא תשלומים לספקים כדי שתעמוד ביעדים ותניב רווח נוסף במסגרת הסדרי המס.

מבזק נמסר בתגובה כי "נודע לחברה על החקירה של הרשות לניירות ערך בשעות הבוקר היום וכי סיבת החקירה אינה ידועה. בתוך כך, בכוונת החברה להוציא דיווח מיידי לבורסה בהקדם".