נאעורה, הבוקר
נאעורה, הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

אלמונים מגיעים לחצר הבית, מנקבים את הצמיגים ומרססים כתובות נאצה: בתמונות מתוך מצלמות האבטחה באחד הבית ביישוב נאעורה בגלבוע נראים שלושה צעירים מגיעים, ומבצעים את מעשה ההשחתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי מצלמות האבטחה, סמוך לשעה 02:00 בלילה הגיעו מספר דמויות לשכונה הצפונית, ריססו את הכתובות וניקבו צמיגים. ראש המועצה האזורית גלבוע, עובד נור, הגיע לזירה יחד עם גורמי ביטחון ורווחה של המועצה על מנת להעניק סיוע ותמיכה ראשונית. "אנו מזועזעים לנוכח אירוע חמור במיוחד", אמרו במועצה.

"גם בוקר קשה זה לא יצליח לשבש את מודל החיים המשותפים המוצלח, המתקיים בגלבוע במשך שנים רבות",הוסיפו. "אנו סומכים על כוחות הביטחון שיטפלו במקרה במלוא הרצינות והחומרה ומאוחדים במאבק נגד כל מעשה על רקע גזעני. לא ניתן לרעל הזה לטפטף לבין שורותינו".

"צריך להגדיר את זה נכון - מדובר במעשה טרור וכנראה לעולם לא נדע מי עשה את זה", אמר תושב נאעורה שרכבו נפגע, בשיחה עם חדשות 2 Online. "אבל אם הקורבן יהודי, השב"כ מונע את האירוע עוד לפני שיצא לפועל".

"תג מחיר" בנאעורה | צילום: דוברות המשטרה

במקרה אחר הבוקר, כ-20 כלי רכב שחנו בין שכונת רמת שלמה לשכונת שועפאט בירושלים הושחתו. על חלק מהרכבים רוססה הכתובת "תג מחיר", ולחלקם נוקבו הצמיגים. "נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו לאיתור המעורבים", נמסר מהמשטרה. 

"קמתי בבוקר וראיתי שהרכב שלי הושחת", אמר תושב שועפאט לחדשות 2 Online. "כתבו 'מוחמד חזיר' ו'נקמה', ארבעה רכבים של המשפחה שלי נהרסו".

מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה הכוללת פעילות מודיעינית וניתוח ממצאים טכנולוגיים מהאזור. עוד נמסר כי מיד עם קבלת האירוע נפתחה חקירה מיידית לאיתור המעורבים, מעצרם והבאתם לדין.